Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalistas Nerijus Ulčinas teisina Norvegijos skerdiką Andersą Behringą Breiviką

Nerijus Ulčinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nerijus Ulčinas (kairėje)
Šaltinis: 15min
0
A A

Už rasinės neapykantos kurstymą nuteistos krašto apsaugos savanorės Violetos Iljinych buvęs advokatas Nerijus Ulčinas socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė suprantantis norvegą skerdiką Andersą Behringą Breiviką. Nacionalistinėmis pažiūromis garsėjantis teisininkas žudiką vadina partizanu.

Po kruvinų įvykių Norvegijoje Lietuvos žiniasklaidos žvilgsnis nukrypo į vietinius radikalus. Padidinto dėmesio sulaukę žinomiausi mūsų šalies nacionalistai atsiribojo nuo žudiko A.B.Breiviko skleidžiamų idėjų ir jo pasirinktų priemonių. Tačiau kai kurie radikaliai nusiteikę asmenys virtualioje erdvėje nė nebando slėpti pateisinantys siaubingą nusikaltimą įvykdžiusį norvegą.

„Tauta turi teisę priešintis ginklu“

Diskutuodamas su tautininku Mariumi Kundrotu teisininkas N.Ulčinas socialiniame tinkle aiškino, jog jam keista, kad žudynes įvykdęs norvegas esą yra „krikščionis fundamentalistas su masonų rūbeliais“. Nacionalistas M.Kundrotas N.Ulčino paklausė, ar jam „tikrai reikėjo išvysti masonų rūbelius, kad suprastų, jog masinis žmogžudys nėra „mūsiškis“?

Toliau advokatas pasakė, ką mano apie A.B.Breiviko poelgį: „Manau, žmogus gal prarado viltį ką nors pakeisti. Mes net nesuprantam, kaip turi jaustis tų šalių nacionalistai: juk jiems beveik nėra vilties ką nors taikiai pakeisti. Tauta turi teisę priešintis ginklu, kai išnaudojamos politinės galimybės. O tu: žudikas, žudikas. Partizanas jis.“

M.Kundrotas į tai atsakė, kad žudyti civilius gyventojus – joks partizaniškumas.

Advokatas N.Ulčinas 2009 m. teisme gynė krašto apsaugos savanorę V.Iljinych, kuri, kaip nustatė teismas, iš rasistinių paskatų sumušė televizijos laidų vedėją Berneen Candice Naidoo-Čerešką. Smurtautojai buvo skirtos 43 paros arešto. Šių metų sausį buvo nuteistas ir pats advokatas. Jį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba sukurstant kitą asmenį suklastoti dokumentą ir jį panaudoti.

Latviui gresia nemalonumai

Dėl pasisakymų apie norvego A.B.Breiviko poelgį gali būti teisiamas Latvijos nacionalistas Janis Jesalniekas. Rusijos naujienų portalas lenta.ru pranešė, kad vienas politikas nacionalistą apskundė Latvijos saugumo policijai.

Politikas nurodė, kad J.Jesalniekas savo „Twitter“ profilyje aiškino, kad A.B.Breiviko aukos „gula ant multikultūralizmo sąžinės“. Esą „islamizacijos politika privedė prie to, jog kažkam paprasčiausiai „nuvažiavo stogas“.

Lenta.ru pažymi, kad toks nacionalisto komentaras buvo sukritikuotas. Jį pakomentavęs Rygos meras Nilas Ušakovas teigė, kad bandymai teisinti žmogžudį yra amoralūs.

Saugumas grėsmės nemato

Valstybės saugumo departamentas šią savaitę pareiškė, kad pavieniai Lietuvos radikalai plečia ryšius su ekstremistais Europoje. Tačiau saugumo departamentas kartu pabrėžė nematantis išaugusios ekstremistinių organizacijų ar pavienių, radikalias pažiūras deklaruojančių asmenų keliamos grėsmės Lietuvos saugumui.

„Pagal savo kompetenciją VSD stebi kraštutinių pažiūrų, ekstremistinių organizacijų ir pavienių asmenų veiklą Lietuvoje. Pastaruoju metu VSD stebi pavienių kraštutinių pažiūrų asmenų ryšių su Europos ekstremistinėmis organizacijomis ir judėjimais plėtimąsi“, – teigiama departamento pareiškime. VSD teigimu, tiriant A.B.Breiviko įvykdytas žudynes Norvegijoje departamentas glaudžiai bendradarbiauja su šios šalies saugumo tarnyba – operatyviai keičiasi informacija, tikrina A.B.Breiviko sąsajas su Lietuva.

Praėjusią savaitę interneto svetainė antifa.lt paskelbė nuotraukas nacionalistų radikalų eitynėse dalyvavusių asmenų, kurie, kaip aiškinama, yra susiję su Lietuvos kariuomene. Ant kai kurių iš tų vaikinų kūnų matyti ištatuiruotos svastikos. Kariuomenė atsakė netoleruosianti radikalizmo ir diskriminacijos dėl rasės, tautybės, lyties ar pažiūrų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min