Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 6d. 10:50

Nacių simbolikos mėgėjas T.Ismailovas į vaiko teisių apsaugos tarnybą, tikėtina, nebegrįš

Kauno miesto vaikų teisių apsaugos tarnyba
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Kauno miesto vaikų teisių apsaugos skyrius

Gruodžio 5 d. Kauno apylinkės teisme pratęstas vaiko teisių apsaugos specialisto Teodoro Ismailovo, išgarsėjusio Kručinskų šeimos vaikų paėmimo skandale, teistumo panaikinimo prašymo nagrinėjimas. Reputaciją nacių simbolikos mėgėjas bando gerinti psichologijos mokslų diplomais, tačiau praeities klaidos, tikėtina, užkirs kelią ne tik teistumo žymės ištrynimui, bet ir grįžimui į darbovietę.

Tiek pirmajame, vykusiame lapkričio 20-ąją, tiek gruodžio 5-osios teismo posėdyje T.Ismailovas nepasirodė. Gautas prašymas nagrinėti bylą jam nedalyvaujant.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Teodoro Ismailovo teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Teodoro Ismailovo teisme

Trečiadienį teisėjas Bronislovas Liatukas dar kartą priminė, dėl ko pareiškėjas anksčiau buvo nuteistas. 2013 m. birželio 10 d. Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu T.Ismailovas buvo pripažintas kaltu dėl apgaulingos buhalterijos. Nuosprendžiu buvo paskirta 20 tūkst. litų bauda, tačiau nuteistasis per penkmetį sumokėjo tik 181,89 euro.

Prie prašymo panaikinti teistumą T.Ismailovas pridėjo bakalauro ir magistro psichologijos specialybių diplomų kopijas.

Buvo kreiptasi į vyro darbovietę – Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyrių dėl jo charakteristikos pateikimo. Gautas raštas, kad jis tebedirba Vaiko teisių poskyryje vyriausiuoju specialistu pagal darbo sutartį. Nurodyta, kokia yra pareigybės paskirtis. Rašte pažymima, kad šių metų spalio 30 d., įsisiūbavus Kručinskų šeimos skandalui, Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovės įsakymu buvo pradėtas tyrimas, kuris nėra baigtas. T.Ismailovas nuo pareigų buvo nušalintas iki lapkričio 30 d. Oficialių duomenų, ar jam buvo paskirta ar nepaskirta nuobauda, teismas neturi, bent jau nėra gavęs.

Teismo posėdžio metu prokurorė patikino, kad spendžiant dėl teistumo panaikino, reikia atsižvelgti į tai, kad pareiškėjas iš 20 000 litų (5 797 eurų) paskirtos bausmės yra atlyginęs tik 181,89 euro.

Be to, ji pridūrė, kad T.Ismailovas kelis kartus baustas administracine tvarka. Vertinant dar ir jį charakterizuojančią medžiagą, prokurorė mano, kad prašymas dėl teistumo panaikinimo yra atmestinas.

Nutartį dėl T.Ismailovo teistumo panaikinimo Kauno apylinkės teismas skelbs gruodžio 19 d.

Kadras iš „Init“ televizijos reportažo/Teodoro Ismailovo namų balkonas
Kadras iš „Init“ televizijos reportažo/Teodoro Ismailovo namų balkonas

Baigiasi darbo sutartis

15min susisiekė su T.Ismailovo vadove, Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinai einančia vedėjos pareigas Andželika Vežbavičiūte. Paklausta, ar lapkričio 30 d., pasibaigus nušalinimo terminui, šis darbuotojas toliau tęsia darbą, ji atskleidė, kad nušalinimo terminas pratęstas iki Naujųjų metų, – gruodžio 31 d. baigiasi T.Ismailovo darbo sutartis.

Teodoras Ismailovas nedirba. Jo darbo sutartis baigiasi gruodžio 31 dieną.

„Teodoras Ismailovas nedirba. Jo darbo sutartis baigiasi gruodžio 31 dieną. Tą dieną yra nutraukiamos visų skyriaus darbuotojų, kurie dirba pagal darbo sutartis, darbo sutartys. Tokių darbuotojų – keturi. Darbiniai santykiai su Teodoru tuomet ir pasibaigs.

Nuo sausio 1 dienos visi vaiko teisių apsaugos specialistai bus valstybės tarnautojai. Vaiko teisių apsauga – viešas interesas. Tad tai turėtų būti valstybės tarnybos reikalas. Tačiau dėl darbuotojų trūkumo, kad būtų užtikrinta funkcija, buvo sudaromos kurį laiką darbo sutartys. Dabar, kas turi teisę, atsižvelgiant į nepriekaištingos reputacijos reikalavimą, gali dalyvauti valstybės tarnybos konkursuose, jie yra skelbiami. Tokių darbuotojų mūsų skyriuje yra keli“, – teigė A.Vežbavičiūtė, laikinai užėmusi skandalo įkarštyje nušalintos tuometės skyriaus vedėjos Daivos Porutienės kėdę.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Andželika Vežbavičiūtė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Andželika Vežbavičiūtė

Dėl ankstesniojo teistumo T.Ismailovas į valstybės tarnautojo poziciją pretenduoti tikriausiai negali?

„Taip, galioja nepriekaištingos reputacijos reikalavimas. Žinoma, žmogus gali skųsti sprendimus, sutarties nutraukimą“, – atsakė skyriaus vadovė.

Pagal darbo sutartį dirba 4

Šiuo metu Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriuje dirba apie 30 darbuotojų, 4 iš jų – pagal darbo sutartį.

„Skelbiami konkursai, darbuotojai yra išsilaikę bendrųjų gebėjimų testą, kuris yra privalomas, norint dalyvauti konkurse. Manau, jiems nebus kliūčių laimėti tuos konkursus. Kalbu apie tuos tris darbuotojus. Išskyrus Teodorą Ismailovą. Jie atitinka išsilavinimą. Kiek dar darbuotojų trūkstą skyriuje, kad būtų užtikrintas sklandus darbas? Dešimties. Turime teisininkų ir gynėjų poskyrius, tai trūksta gynėjų“, – atviravo A.Vežbavičiūtė.

Paklausta, ar Kručinskų šeimos skandalas apsunkino darbuotojų paieškas, A.Vežbavičiūtė patikino, kad yra žmonių, kurie nesibaimina skandalų, žino, kokia yra realybė.

„Nelengva mus išgąsdinti“, – šyptelėjo Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Kauno miesto vaikų teisių apsaugos skyrius
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Kauno miesto vaikų teisių apsaugos skyrius

Paklausta, ką mano apie patį skandalą, kolegos T.Ismailovą asmenybę ir veiksmus, A.Vežbavičiūtė patikino, kad nepriekaištingos reputacijos reikalavimas valstybės tarnyboje yra reikalingas, kad nekiltų kokių abejonių.

„Žmogus daro klaidas. Ir jei jis jas taiso... Tikiu žmogaus galimybe keistis. Kaip kolegė Teodorą pažinojau trumpai (į skyrių T.Ismailovas atėjo dirbti šių metų rugpjūčio mėnesį, – aut. past.). Nusiskundimų iš kolegų ar žmonių dėl jo darbo nesame gavę. Nežinau jo pozicijos, ar norėtų toliau dirbti vaiko teisių apsaugos srityje“, – patikino pašnekovė, atskleidusi, kad vidinis tyrimas dėl T.Ismailovo veiksmų yra baigtas.

Kas užims Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos kėdę, turėtų paaiškėti jau ateinantį sausį. A.Vežbavičiūtė konkurse nedalyvauja.

„Yra keli kandidatai“, – patikino ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min