Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naftos perdirbimo produktų gamykla „Orlen Lietuva“ atnaujina darbą

Degalinė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Degalinė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gamybą atnaujino naftos perdirbimo bendrovė „Orlen Lietuva“. Dvi savaites trukusio remonto metu buvo profilaktiškai patikrinti gamyklos įrenginiai ir vamzdynai, o atlikti technologiniai pakeitimai leis pagerinti gamyklos veiklą.

Produkcijos vartotojams gamyba buvo atnaujinta balandžio 7 d., o visi gamyklos įrenginiai bus galutiniai paleisti balandžio 11 d.

Vienas svarbiausių įgyvendintų projektų – katalizinio krekingo įrenginio modernizacija leis išvengti naftos perdirbimo apribojimų vasarą.

„Įsivyravus karštiems orams, būdavome priversti riboti įrenginio apkrovą, todėl dabar galėsime perdirbti žaliavos tiek, kiek leidžia įrenginio projektinis pajėgumas“, – sako „Orlen Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotojas gamybinės veiklos valdymui Viktoras Vasilavičius. Pasak jo, tai viena svarbiausių investicijų šio planinio remonto metu, jos vertė siekia 1,5 mln. litų.

Per dvi savaites įgyvendintas ir kitas, su sezoniniais apribojimais susijęs projektas – naujos vakuuminės kolonos aušinimo sistemos įrengimas. Projekto tikslas – įrengti vandens aušinimo sistemą, kuri padėtų ir žiemą, ir vasarą išlaikyti vienodą vandens temperatūrą. Ši investicija gamyklai kainavo per 3 mln. litų.

Reikšmingi darbai atlikti modernizuojant visbrekingo įrenginį. Remonto metu buvo atlikti pakeitimai, kurie leis įrenginiui dirbti visus metus be pertraukų ir padidins veiksmingumo rodiklius. Investicijų vertė – apie 2,8 mln. litų.

Planiniam remontui gamykla buvo sustabdyta kovo 26 d. Degalų tiekimas klientams buvo užtikrintas be pertrūkių iš anksčiau sukauptų atsargų. Planinio remonto darbus vykdė apie 2 tūkst. darbuotojų – įmonės personalas ir 41 Lietuvos bei Lenkijos rangovinė organizacija.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min