Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 5d. 09:36 , atnaujinta: 2017 balandžio 5d. 10:11

Naglis Puteikis liudijo „MG Baltic“ byloje

Naglis Puteikis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Naglis Puteikis

Seimo narys Naglis Puteikis trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešė praėjusį antradienį buvęs liudininko statusu apklaustas „MG Baltic“ byloje. Pasak jo, iš klausimų buvo galima suprasti, kad „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis darė poveikį buvusiai Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovei Daivai Gineikaitei. Esą ji buvo spaudžiama priimti „MG Baltic“ palankų sprendimą dėl sklypo Vilniuje, Tujų gatvėje.

N.Puteikis tikino, kad prokurorai jo teiravosi apie 2015-ųjų istoriją, susijusią su sklypu Vilniuje, Tujų gatvėje.

Tuomet „MG Valda“ iš AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ įsigijo teisę valdyti 7 ha ploto sklypą Tujų g., šalia Laisvės prospekto ir T.Narbuto g. sankirtos.

Pardavimo objektas iš tiesų buvo statiniai (radijo antenos bei radijo siuntimo stotis), kurių bendras plotas yra 1360,63 kv. m, tačiau kartu su jais „MG Valda“ gavo teisę naudotis 7,26 ha žemės sklypo dalimi.

NŽT buvo davusi sutikimą parduodant sklype esančius statinius perleisti valstybinės žemės sklypo dalies nuomos teisę.

Tiesa, šio sklypo paskirtis „kita“, o tai reiškė, kad daugiabučių statybos čia negalimos. Todėl „MG Valda“ siekė sklypo paskirtį pakeisti. To padaryti įmonei nepavyko iki šiol. 2016-ųjų vasarį Vilniaus miesto savivaldybė atsisakė keisti sklypo paskirtį.

Gindama viešąjį interesą Generalinė prokuratūra dėl šio „MG Valdos“ pirkinio teisminiu keliu siekia valstybinės žemės nuomos sutartį pripažinti negaliojančia ir įpareigoti išregistruoti statinius. Teismas šioje byloje yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones.

N.Puteikio teigimu, R.Kurlianskis dėl šio sklypo reikalų spaudė tuometę NŽT vadovę D.Gineikaitę.

Seimo nario teigimu, atrodo, kad NŽT vadovei „MG Baltic“ viceprezidentas darė poveikį lyg būtų koks Lietuvos vicepremjeras.

„Tu, Gineikaite, nesilaužyk, duok mums tą milžinišką žemės sklypą, duok tą visą kalvą, nekreipk dėmesio į prokuratūros veiksmus, mes juos sutvarkysime. Nekreipk dėmesio į N.Puteikio raštus, nes jis prašė iš „MG Baltic“ paramos, jos negavo, tai čia keršija“, – neva jam prokuroro persakytus R.Kurlianskio žodžius citavo N.Puteikis.

Seimo narys mano, kad šio epizodo prokurorai gali tinkamai neištirti, mat koncentruosis į esminius bylos veikėjus. Todėl parlamentaras ragina Seime burti specialiąją komisiją „MG Baltic“ įtakai tirti.

Pasak N.Puteikio, komisija turėtų aiškintis ir „MG Baltic“ įtaką buvusiam Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovui Dainorui Bradauskui, nes teisėsauga esą to nedarys.

Tiesa, anksčiau tas pats Seimo narys tikino, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) yra pradėjusi tyrimą dėl D.Bradausko veiklos, susijusios su VMI atliktais bendrovės „Leksita“ (buvusios „Vilniaus prekybos“) ir jos akcininkų kontrolės veiksmais, taip pat D.Bradausko ir kitų VMI pareigūnų veiksmais. Pati STT oficialiai šios informacijos nepatvirtino.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min