TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Blaiviame „Naisių vasaros“ festivalyje viduramžių riteriai surėmė ietis

Naisių vasaros festivalis 2014
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Naisių vasaros festivalis 2014
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių rajone, televizijos serialo išgarsintuose Naisiuose, vyko jau penktasis „Naisių vasaros“ festivalis. Kaip ir dera festivaliui, čia gausu kokybiškų pramogų, kurių netrūks ir kitą savaitgalį. Šiemetinis festivalis nudžiugino jo dalyvius išskirtine viduramžių pramoga – riterių turnyru.

Pirmoji „Naisių vasaros“ festivalio diena skirta viduramžiams. Kitos dvi festivalio dienos bus kitą savaitgalį. Amatų miestelyje žmonės šaudė iš lanko, mėgino žonglierių triukus, domėjosi senovinių puodų lipdymu. Taip pat kiekvienas galėjo bent minimaliai prisidėti prie Baltų kultūros arenos statybos. Įsipili į kibirą smėlio ir išpili į pamatų duobę, Kiekvienas nors šitaip prisidėjęs prie arenos statybos gavo sertifikatą.

Riterių kovos ir linksmybės

Didžiausias veiksmas šeštadienį vyko riterių kovų aptvare. Grūmėsi keturių šalių riteriai. Švedijai, visų nuostabai, atstovavo dailiosios lyties atstovė – riterė Karolina. 

Pirmoji turnyro dalis parodė, kas iš riterių yra pats mikliausias ir vikriausias. Kiekvienas riteris turėjo atlikti keletą užduočių. Subtiliausia užduotis – pasiimti iš dailios damos ietį, ir ja pataikyti į du žiedus. Juos atsargiai nuo ieties padėti į lėkštę. Su šia užduotimi susitvarkė toli gražu ne kiekvienas.

Riteriai su bukomis ietimis stengėsi vienas kitą išversti iš balnų.

Tuomet su šia ietimi vyksta pelės medžioklė. Vienas narsuolis tempia paskui save maišą su šiaudais, o riteris, kojomis valdydamas žirgą, turi pasivyti ir persmeigti šią riebią pelę.

Antroji užduotis – dar sudėtingesnė  Riteris pasiima trumpą ietį ir ją uždeda stovinčiam vaikinui ant galvos. Tuomet žirgu turi apsukti aplinkui ratą, kad ietis nuo galvos nenuslystų. Šią ietį vėliau reikėjo susmeigti į jau nejudantį taikinį – šiaudų ryšulį.

Kardu riteriai turėjo nukirsti tris galvas. Tiesa, kopūsto, o ne kokio gyvo padaro. Vakarop festivalio dalyvių laukė dar didenė pramoga – tikros riterių kovos. Riteriai su bukomis ietimis stengėsi vienas kitą išversti iš balnų.

Antroji ir trečioji festivalio dienos bus kito savaitgalio šeštadienį ir sekmadienį. Antroji festivalio diena bus skirta mamoms. Ji pavadinta „Pasakyk savo mamai“. Tą dieną pasirodys įžymūs atlikėjai: Andrius Mamontovas, Veronika Povilionienė, Vaida Genytė, 

Blaivybė kol kas yra keiksmažodis rajono politikams

Festivalis šeimoms „Naisių vasara“ švenčia šiokį tokį jubiliejų. Jis organizuojamas jau penktus metus iš eilės. Tradiciškai čia gausu pramogų ir atrakcijų. Tradiciška yra ir tai, kad šiame festivalyje neprekiausjama alkoholiu..

Tradiciška yra ir tai, kad šiame festivalyje neprekiausjama alkoholiu..

Blaivi ir kokybiška pramoga – galima sakyti, kad toks galėtų būtų šio festivalio organizatorių ir rėmėjų šūkis.

Negalėjo niekas alkoholio nusipirkti ir miestelyje veikiančiose parduotuvėse. Jos solidarizavosi su festivaliu ir alkoholio nepardavinėjo.

Festivalio mecenatas blaivybės puoselėtojas, politikas, verslininkas bei Valstiečių ir Žaliųjų partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pastebi, kad alkoholio šiame renginyje žmonės ir nepasigenda.

R.Karbauskis ne kartą yra minėjęs, kad mielai paremtų panašią šventę tokia suma, kuri būtų gerokai didesnė už prekybos alkoholiu teikiamą pelną. Nežinia kodėl, tačiau toks pasiūlymas, anot R.Karnauskio, Šiaulių rajono politikų nesuviliojo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min