Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naisiuose įkastoje Baltų estrados kapsulėje – laiškai, laikraštis, litai ir USB laikmenos

Naisiuose įkasta statomos Baltų estrados kapsulė
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Naisiuose įkasta statomos Baltų estrados kapsulė
Šaltinis: 15min
0
A A

​​Šiaulių rajone, Naisiuose, ketvirtadienio popietę simboliškai pradėti Baltų arenos statybos darbai. Į žemę buvo įkasta kapsulė, kurioje laiškus su linkėjimais ateities kartoms paliko Naisių bendruomenė. Taip pat įdėtos USB laikmenos su visų Naisių bendruomenės narių nuotraukomis ir Baltų arenos brėžiniais. Paskutinę sekundę ateities kartoms į kapsulę įkrito ir keletas litų bei perkirptos darbų pradžią simbolizuojančios juostelės gabalėlis.

Šiaulių rajone, Naisiuose, pačiame arimų viduryje, ketvirtadienio popietę būriavosi kelios dešimtys žmonių. Pučiant žvarbiam vėjui ir skaisčiai šviečiant saulei, į žemę buvo įkasta nerūdyjančio plieno kapsulė, kurioje laiškus su linkėjimais ateities kartoms paliko Naisių bendruomenė.

Be linkėjimų, į kapsulę sudėtos atminties laikmenos, kuriose sukeltos ranka rašytų palinkėjimų elektroninės kopijos, Naisių gyventojų nuotaukos ir būsimosios Baltų arenos brėžiniai.

Baltų arenos planas
Baltų arenos planas

Tai bus aukščiausia vieta apylinkėse – plynas laukas iškils apie 16 metrų. 

„Jei laikas sugadins ranka rašytus palinkėjimus, tikiuosi, kad jie išliks bent atmintukuose“, – teigė Baltų arenos statybos pagrindinis rėmėjas Ramūnas Karbauskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininkas.

Galima sakyti, kad pirmieji Baltų arenos statybos darbai prasidėjo dar šią vasarą – per blaivų „Naisių vasaros“ festivalį. Kiekvienas šventės dalyvis turėjo galimybę supilti bent po kibirą žemių į naujosios arenos pamatus.

Baltų arenos ir kitų baltiškų akcentų Naisiuose dizaineris Vytautas Puzeras pabrėžė, kad šis statinys bus savotiškas piliakalnis. Tai bus aukščiausia vieta apylinkėse – plynas laukas iškils apie 16 metrų. Tai aukščiau nei bet kuris gyvenamasis namas kaime.

Turime vienintelę šalyje mokyklą, kur nė vienas vaikas nerūko ir negeria.

R.Karbauskis pažymėjo, kad prieš tūkstantį metų baltai pylė kalnus ir ant jų statė gynybos tvoras: „Dabar mes statysime tokį piliakalnį, kuris bus be tvorų ir burs žmones mūsų tautos kultūros pažinimui.“

O gal kas nors per šią ar kitą naktį iškas pusantro metro gylyje atgulusią kapsulę ir pavogs linkėjimus bei atmintukus?

„Niekas iš Naisių kaimo to nedrįstų daryti. Mes esame unikali bendruomenė. Turime vienintelę šalyje mokyklą, kur nė vienas vaikas nerūko ir negeria. Pas mus nėra nusikaltimų. Jei būna – jie susiję su išoriniais veiksniais. Ne veltui kitais metais būsime Mažoji Lietuvos kultūros sostinė. Mes to verti“, – tvirtino Baltų arenos sumanytojas ir rėmėjas R.Karbauskis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min