Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 19d. 15:12

Naktimis dirbančių Vilniaus medikų vaikams – trys naktiniai darželiai

Vaikų darželis
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vaikų darželis

Vilniaus savivaldybė naktimis dirbančių medicinos įstaigų darbuotojų vaikams siūlo atidaryti tris naktinius darželius, kuriuos lankytų apie 150 vaikų. Tokius darželius pasiruošta atidaryti strategiškai patogiose vietose, kur šalia dirba daugiausia medikų: Santariškėse, Antakalnyje ir Lazdynuose, teigiama savivaldybės pranešime spaudai.

Anot Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, Medikų darbas dabar svarbiausias: „Jei jie dirbs naktimis, mes pasirūpinsime, kad jiems nereikėtų rūpintis kitomis problemomis. Suprantu, kad tai nėra lengvas sprendimas šeimoms, tačiau kuo daugiau dėmesio medikai dabar galės skirti darbui, tuo greičiau viskas pasibaigs.“

Atsižvelgiant į tai, kad koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms, vaikų priežiūros grupėse dirbs jaunesnio amžiaus darbuotojai, o vaikų skaičius jose būtų ne didesnis nei keturi. Vaikų priežiūros paslaugos bus teikiamos visų kategorijų medicinos sektoriaus darbuotojams – nuo gydytojo iki valytojo.

Sauliaus Žiūros nuotr./Vaikų darželis
Sauliaus Žiūros nuotr./Vaikų darželis

„Esant būtinybei užtikrinsime Santaros klinikose, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ir Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėse dirbančių medikų ir juos aptarnaujančio personalo vaikų priežiūrą visą parą. Vaikus, kuriuos reikės prižiūrėti visą parą, priimsime iš visų ikimokyklinių įstaigų ir savivaldybės ir privačių darželių. Glaudžiai bendradarbiaujame su darželiais ir ligoninių vadovais ir laukiame starto. Visi kiti sveikatos įstaigų darbuotojų vaikai, kuriems yra būtina priežiūra nuo 7 iki 19 val., lanko savo darželį“, – teigė sostinės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Dėl darželio naktimis dirbančių medicinos įstaigų darbuotojų vaikams kreipkitės į E.Tamošiūnaitę el. paštu – edita.tamosiunaite@vilnius.lt arba tel.: 86 86 69049.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat teigia pasirūpinusi, kad dėl koronaviruso izoliavus tėvus ir neturint artimųjų, jų vaikai neliktų namuose vieni. Šie vaikai būtų apgyvendinti sostinės Šilo specialiojoje mokykloje, kurioje visą parą esant poreikiui dirbtų pedagogai gebantys pasirūpinti tiek specialiųjų poreikių, tiek negalią turinčiais vaikais.

Savivaldybės dienos centras „Šviesa“ izoliacijos laikotarpiu pasirūpins proto negalią turinčiais žmonėms, kai tėvai ar globėjai – serga, ligoninėje, izoliuoti ir jie vieni likti namuose negali.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min