Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 14d. 20:32 , atnaujinta: 2016 lapkričio 14d. 20:56

Naktinio darbo vengti žadėję „valstiečiai“ vakare ėmėsi Statuto pataisų, bet planas neišdegė

Ramūnas Karbauskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis

Nors visą rinkimų agitacijos laiką Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga žadėjo nepriiminėti naktinių sprendimų, tačiau pirmadienį, pirmąją posėdžių dieną, naujos kadencijos Seimas tik artėjant 21 val. ėmėsi keisti Seimo Statutą, kad būtų renkami penki, o ne septyni Seimo pirmininko pavaduotojai, ir pertvarkyti Seimo komitetai.

Statuto pataisose, kurias siūlo valstiečiai-žalieji, dar numatyta panaikinti galimybę Seimo pirmininko pavaduotojams naudotis tarnybiniais automobiliais su vairuotojais.

Taip pat siūloma Švietimo mokslo ir kultūros komitetą skaldyti į du, o Informacinės visuomenės plėtros komitetą pervadinti Inovacijų ir technologijų komitetu.

Konservatoriai abejojo, ar Kultūros komitetas tikrai būtinas, ar tai tik valstiečių-žaliųjų pirmininko Ramūno Karbauskio įgeidis susikurti postą.

Socialdemokratas Juozas Olekas ramino, kad abu sprendimai keičiant komitetų struktūrą yra pamatuoti ir reikalingi.

Konservatorius Arvydas Anušauskas skaičiavo, kad naujo komiteto sukūrimas gali kainuoti apie 100 tūkst. eurų. Todėl opozicinė konservatorių frakcija iškart panaudojo seną gerą procedūrinį triuką ir paprašė klausimo svarstyme pertraukos iki kito posėdžio. Pasiūlymą palaikė ir „tvarkiečiai“.

Supratę manevrą, valstiečiai-žalieji skubiai pasiūlė daryti vos pusvalandžio pertrauką.

Seimo nariai balsavimu nusprendė, kad pertrauka bus daroma iki kito posėdžio, kuris vyks antradienį.

Tuomet valdantieji paskelbė pusvalandžio pertrauką pasitarimams frakcijose.

Pirmadienį vakare vis tiek bus bandoma išrinkti Seimo pirmininko pavaduotojus.

„Valstiečiai“ yra nutarę pirmąja išrinkto Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pavaduotoja siūlyti Seimo narę Rimą Baškienę.

Dar vienu Seimo pirmininko pavaduotoju valstiečiai siūlo tapti 32 metų inžinieriui, energetikui, Aleksandro Stulginskio ir Vytauto Didžiojo universitetų lektoriui Arvydui Nekrošiui.

Socialdemokratai Seimo pirmininko pavaduotojais ketina siūlyti dabartinį premjerą Algirdą Butkevičių ir Europos reikalų komitetui galimai vadovausiantį Gediminą Kirkilą.

Tiesa, A.Butkevičius negalės Seimo pirmininko pavaduotoju pradėti dirbti iškart, nes kol kas jis eina ministro pirmininko pareigas.

Konservatoriai Seimo pirmininko pavaduotoja siūlo Ireną Degutienę.

Anksčiau Seimo pirmininkas turėjo septynis pavaduotojus, tačiau pirmadienį ketinama priimti Seimo statuto pataisas, kurios sumažintų Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių iki 5. Tik vienas pavaduotojas bus skiriamas opozicijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min