Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naktinis klubas „Cocainn“. Ne narkotikas, tik žodžių žaismas?

Vilniaus arkikatedros bazilikos pašonėje rytoj pradėsiančio veikti klubo iškaba jau kabo, nors leidimo jai nėra.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus arkikatedros bazilikos pašonėje ketvirtadienį pradėsiančio veikti klubo iškaba jau kabo, nors leidimo jai nėra.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Rytoj duris atversiančio naujo naktinio klubo „Cocainn“ savininkai aiškina neturintys nieko bendro su narkotiku kokainu. Bet klubas miesto savivaldybei vis dėlto užkliuvo. Tiesa, tik dėl to, kad jo iškaba Gedimino prospekte šviečia be leidimo.

Pačiame sostinės centre, Vilniaus arkikatedros bazilikos pašonėje ketvirtadienį pradėsiančio veikti naujo klubo iškaba jau kabo. Jo pavadinimas skamba taip pat, kaip tarp klubų lankytojų gana plačiai paplitęs narkotikas.

Tačiau „Cocainn“ vadovas Algirdas Šumskas šią akivaizdžią sąsają neigia.

„Tai nėra narkotiko pavadinimas, nes narkotiko pavadinimas rašosi šiek tiek kitaip, – „15min“ aiškino jis. – Žodis „coca“ reiškia „baltas“, „grynas“, o „inn“ – „taverna“, „užeiga“. Tokius du dalykus sudėjome į pavadinimą. Tai yra žodžių žaismas. Matote, jūs iš karto atkreipėte dėmesį į šį pavadinimą. Jeigu jis būtų kitoks, jums nebūtų įdomu.“

Dvasininkai – ramūs

Klubas veiks netoli pagrindinės Lietuvos šventovės, tačiau dvasininkai, pasak A.Šumsko, priekaištų dėl pavadinimo dar nepareiškė. Klubo vadovas svarstė, kad Dievo tarnai galbūt nežino, kas yra kokainas. „Kiekvienas žiūri pagal save. Manau, kad dvasininkai gal nevartoja tokių dalykų ir negalvoja apie tai“, – pridūrė jis.

Klubo vadovas svarstė, kad Dievo tarnai galbūt nežino, kas yra kokainas.

Vilniaus arkikatedros bazilikos kunigas Robertas Šalaševičius į naujus kaimynus žiūri ramiai. „Mane piktina tai, kad žmonės į bažnyčią nevaikšto, Dievu nepasitiki, piktina, kai žiniasklaida neatsakingai naudojasi savo teisėmis. Ir ką man dabar daryti? Reikia gyventi toliau, ar ne?“ – „15min“ sakė jis.

Klubo reklamoje teigiama, kad jo lankytojų akį malonins viliokės, tačiau A.Šumskas pabrėžė, jog „Cocainn“ nebus striptizo klubas. „Jis bus labiau kabareto tipo, merginos šoks ant baro, vyks pasirodymai“, – dėstė pašnekovas.

Į klubą esą bus įleidžiami tik 21 metų sulaukę asmenys.

Negavo leidimo

Sostinės savivaldybės Reklamos poskyrio vedėjas Darius Paulius Vizgirda „15min“ sakė, kad klubui „Cocainn“ nebuvo išduotas leidimas įrengti iškabą. Už tai pasilinksminimo vietos savininkai gali užsidirbti iki 1 tūkst. Lt siekiančią baudą.

Naktinio klubo iškaba laikoma išorine reklama, o ją iškelti galima tik suderinus su savivaldybės Išorinės reklamos komisija. Pasak D.P.Vizgirdos, leidimą atsisakoma išduoti, jeigu iškabos turinys prieštarauja Valstybinės kalbos, Reklamos įstatymams, išorinės reklamos taisyklėms.

Anot jo, jeigu svarstant klausimą dėl leidimo išdavimo kyla tam tikrų abejonių, paprastai prašoma atsakymų iš kitų institucijų, pavyzdžiui, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento ar Žurnalistų etikos inspektoriaus.

Cenzūros nebus

„Cenzūros mes vykdyti negalime, bet jeigu iš tiesų yra tam tikrų abejonių dėl atitikimo įstatymui, mes kreipiamės į įstaigas, kurios kompetentingos įvertinti turinį ar vaizdą“, – pridūrė jis.

D.P.Vizgirda priminė, kad neseniai buvo uždrausti Lietuvos nacionalinio dramos teatro naują sezoną reklamavę plakatai „Aš žudysiu“, nes Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba nustatė, kad toks užrašas žaloja jaunimo psichiką.

Paklaustas, kodėl iškabą „Cocainn“ iškėlė negavęs leidimo, A.Šumskas teigė, kad šis klausimas yra derinamas su savivaldybe.

Klubas be iškabos

Sostinėje veikia dar vienas klubas, kuris vadinasi taip, kaip narkotikas.

Tai – Islandijos gatvėje esantis naktinis klubas „Opium“. Tiesa, gatvėje nėra iškabos su klubo pavadinimu, nes šis veikia baro „Briusly“ rūsyje.

„Esame taip pavadinę, bet šis pavadinimas labiau liaudyje sklandantis, iš tiesų tai yra „Briusly“ klubas, todėl nėra jokios iškabos. Sutinku, kad mes neišsišokome taip, kaip bando išsišokti „Cocainn“. Pavadinimas „Opium“ yra susijęs su tuo, kad mes siūlome Rytų virtuvę. Net nebuvo minties pavadinimą sieti su narkotiku, tiesiog tai trumpas, gerai įsimenantis pavadinimas.  Be to, pas mus logotipe nupieštas ne dūmas, o didelis meškinas“, – „15min“ aiškino klubo vadovas Martynas Praškevičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min