Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 30d. 16:27

Naminukės pardavėjų tramdymo ypatumai

Naminukė
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Naminukė

Su kuo tenka susidurti pareigūnams, gaudantiems naminukės galimtojus ir pardavėjus? Apie kurioziškiausius atvejus nusprendė papasakoti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai.

Nuo 2000 –ųjų metų Klevų g. 9-ojo namo gyventojai kentėjo nuo Jolantos Kriaučiūnienės neteisėto verslo – naminės degtinės pardavinėjimo. Kartą ji buvo sulaikyta su 63 litrais naminės degtinės, kuriuos vežė pasamdytu automobiliu. Teismas jai skyrė 2500 litų baudą ir trejus metus laisvės atėmimo, tačiau, pritaikius amnestiją, nuo laisvės atėmimo bausmės atleista.

Prekyba namine degtine nesiliovė. Kaimynai juokavo: reikia gi kompensuoti baudai sumokėtus pinigus…Policijos pareigūnai dar tris kartus jos namuose rado naminės degtinės, tačiau svaigalų kiekiai buvo nedideli, todėl J.Kriaučiūnienė buvo nubausta administracine tvarka. Baudžiamojon atsakomybėn naminukės gamintoją leidžiama patraukti tik tada, kai pas jį randama daugiau kaip 10 litrų naminukės, pagamintos savoms reikmėms, arba mažesnis kiekis tokio skysčio, jei jis buvo parduodamas. Gaudyti pažeidėjų policininkai lipa per balkonus, jie aplaistomi naminuke.

2005 metais J.Kriaučiūnienė vėl buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn, nes pareigūnai nutvėrė ją prekiaujančią naminuke. Teismo skirta 2000 litų bauda jos nesustabdė. Po keleto mėnesių policininkai vėl užfiksavo jos neteisėtą veiklą, ir teismas jai vėl skyrė 2000Lt baudą bei 6 mėnesius nelaisvės lygtinai. Moteriai tai buvo nė motais - 2006-siais pareigūnai vėl sėdėjo pasaloje ties jos butu ir stebėjo pro langą vykstančią prekyba naminuke. Teismas vėl skyrė 2000 Lt baudą ir 9 mėnesius laisvės atėmimo, tačiau bausmės vykdymą atidėjo, motyvuodamas, kad šeimoje auga šeši nepilnamečiai vaikai. 

Pareigūnai prisimena atvejį, kai pas naminukės pardavėjus Sondeckio g. teko lipti net ugniagesių kopėčiomis. Antano K. bute pareigūnai rado dvi statinaites po 32 litrus raugo, apie litrą naminukės ir aparatą naminei degtinei gaminti. Akivaizdu, kad lipti buvo verta.

Stengdamiesi patekti į butą ir užfiksuoti nusikalstamą veiklą, apylinkės inspektoriai yra ne kartą patyrę traumas ar kitaip nukentėję. Kai prieš porą metų Pietinės nuovados pareigūnai priartėjo prie „taško“, esančio Dainų g. 52-ajame name, buto durų, apsidžiaugė, nes durys pačios prasivėrė - pardavėja išleido pirkėją. Moteris, atpažinusi policijos pareigūnus, nors jie ir vilkėjo civiliai, paskubėjo užtrenkti duris, kad nekviesti svečiai nepatektų  į vidų. Tačiau policininkai buvo vikresni : viena tyrėja suspėjo tarp durų ir staktos įkišti koją. Taigi į butą patekti pavyko, tik pareigūnei buvo traumuota koja, nes nuo smūgio durimis skilo kremzlė. Aršioji naminukės pardavinėtoja Nijolė Černikauskienė už naminės degtinės laikymą buvo nubausta administracine tvarka, o už pareigūnės sužalojimą jai teko stoti prieš teismą.

2008 metais Šiaulių miesto policijos pareigūnai dėl naminės degtinės gaminimo ir realizavimo pradėjo 22 ikiteisminius tyrimus, 60 - čiai šiauliečių surašė administracinių teisės pažeidimų protokolus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min