Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Namų saugumu gyventojai labiausiai susirūpina jau siaučiant gamtos stichijoms

Rajono gyventojai tris paras maitinami pažadais, kad elektros tiekimas bus atnaujintas.
15min nuotr. / Elektros tinklų gedimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatoriaus LESTO gyventojams siūloma galimybė užsisakyti „Elektriko į namus“ paslaugas didžiausio susidomėjimo sulaukia atostogų sezonu. Žmonės, turėdami daugiau laisvo laiko, sutvarko seniai ramybės nedavusius gedimus, prieš išvykdami atostogauti nori būti užtikrinti namų saugumu, aiškina LESTO specialistai. Draudikai pastebi, kad bėdų pridaro ir gamtos stichijos.

Šiemet liepos mėnesį gyventojai dvigubai dažniau nei kitais mėnesiais į namus kvietėsi elektrikus – per mėnesį profesionalios pagalbos kreipėsi daugiau nei pusė tūkstančio šeimų.

„Tokio suaktyvėjimo priežastys yra kelios – pirmiausia, atostogaudami žmonės turi daugiau laiko susitvarkyti anksčiau ramybės nedavusius gedimus. Liepą taip pat Lietuvoje itin smarkiai siautė gamtos stichijos – nuo jų nuostolių patyrė ne tik LESTO tinklas, bet ir gyventojų būstuose įrengta elektros instaliacija bei įrenginiai. Tokiais atvejais be skubios profesionalios pagalbos sunku išsiversti – telefonu 1802 iškviesti specialistai gali atvykti bet kuriuo paros metu“, – aiškina Sergejus Porchunas, LESTO paslaugos „Elektrikas į namus“ vadovas.

AB „Lietuvos draudimas“ Gyventojų draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas tikina, kad žmonės savo saugumu dažniau susirūpina gamtos stichijų akivaizdoje.

„Pastebime, kad draudimo sezoniškumas priklauso ne nuo metų laiko, o nuo to, koks už lango oras. Smarkiai padidėjusį gyventojų norą draustis paprastai pajuntame po audrų, škvalų, ypač didelių gamtos stichijų. Rekordinį gyventojų susidomėjimą draudimu fiksavome 2010 metais po to, kai prasiautė didelė audra, tuomet per mėnesį būsto draudimo pardavimai išaugo net 80 proc. Šiemet po audrų kas mėnesį būsto draudimus įsigyja vidutiniškai 10 proc. daugiau gyventojų“, – tikina A. Gimbickas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, dėl netvarkingos elektros įrangos ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų Lietuvoje kyla kas dešimtas gaisras. Vien per 2012 metų 7 mėnesius dėl šios priežasties jau žuvo 9 žmonės, kilo beveik 800 gaisrų.

„Klausiame savo klientų, kokios priežastys lemia, kad gyventojai skiria mažai dėmesio namų elektros tinklui – dauguma jų apie tai nepagalvoja iki tol, kol neįvyksta avarija ar nelaimė. Didžioji dalis gyvenamojo būsto Lietuvoje pastatyta seniau nei prieš 30 metų, tokio amžiaus laidai ir kita elektros tinklo įranga yra pasenusi ir kelia pavojų saugumui“, – teigia S. Porchunas.

Balandį vykdyta internetinė apklausa atskleidė, kad iš maždaug 3000 gyventojų tik 27,6 proc. žinotų, kur kreiptis įvykus gedimui namų vidaus elektros tinkle. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min