Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 4d. 12:12

Narai gelbės Sartų ežerą

Sartų ežeras
Lietuvos žinių nuotr. / Sartų ežeras

Per Sartų ežero gelbėjimo akciją šeštadienį narai kelias valandas kuops pelkėjančio vandens telkinio dugną. Vietos bendruomenė tikisi, kad ežero pakrantę netrukus pavyks paversti rekreacine zona.

Į Zarasų rajone tyvuliuojantį ežerą žada pasinerti 15 vyrų. Sartų gelbėjimo akcija rengiama jau antrus metus iš eilės, rašo „Lietuvos žinios“.

Pasak Dusetų seniūno Sauliaus Kėblio, Sartų ežero prieigos ties Dusetomis buvo bevirstančios džiunglėmis - meldai nusidriekė net kelis šimtus metrų į sausumą nuo vandens telkinio. Nustatyta, kad Sartams pakenkė netinkamai įrengta šalia jo esančių miestelių kanalizacija.

„Palyginti su praėjusiais metais, šiemet ežeras atrodo gerokai gražiau. Vienas verslininkas jam gelbėti atsiuntė ekskavatorių. Kur šis nepasiekia, ten su dalgiais meldus šienauja viešuosius darbus dirbantys seniūnijos žmonės“, - pasakojo seniūnas.

Zarasų krašto bendruomenė jau parengė kelis ežerui valyti skirtus projektus ir jiems įgyvendinti laukia europinių pinigų.

„Deriname planus Sartų pakrantę ties Dusetomis paversti rekreacine zona. Ežere atsirastų poilsio namelių ant vandens, užkandinė“, - sakė S.Kėblys.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:49
01:42
09:25

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min