Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Narkotinėmis psichotropinėmis pripažintos 8 naujos psichoaktyviosios medžiagos

Švirkštas ir tabletė
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Švirkštas ir tabletė
Šaltinis: 15min
0
A A

Narkotikų kontrolės departamentas prie LR Vyriausybės informuoja, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, platinamos įvairios medžiagos, kurios gali būti naudojamos svaiginimosi tikslais. Šios medžiagos dažnai pardavinėjamos internete, sekso prekių ir pan. parduotuvėse.

Nuolat tikrina

Vien šiais metais 8 naujos psichoaktyviosios medžiagos buvo pripažintos kaip narkotinės psichotropinės medžiagos ir jų teikimas į rinką buvo uždraustas. Pernai buvo uždrausta 13 psichoaktyviųjų medžiagų, 2008 m. – 6.

Pagal naujų kontroliuojamų medžiagų skaičių Lietuva pirmauja visoje Europos Sąjungoje.

Tokių medžiagų rinkos ribojimą apsunkina faktas, kad šiuo „verslu“ užsiimantys verslininkai nuolat keičia šių medžiagų pavadinimus. Prieš kelis metus jos buvo pardavinėjamos kaip „arbatos“, „trąšos“, „botanikos tyrimams skirti mišiniai“, šiuo metu – kaip „spice“, „vonios druskos“ ar pan.

Narkotikų kontrolės departamentas skubiai imasi priemonių, kad prekyba žmogaus sveikatai kenksmingomis medžiagomis būtų draudžiama. Departamentas, gavęs informaciją apie rinkoje atsiradusią naują medžiagą, ją įvertina ir siūlo taikyti kontrolės priemones, jei yra nustatomas medžiagos psichoaktyvus poveikis ir jo keliamas pavojus.

Klaidina jaunimą

Narkotikų kontrolės departamento direktorės dr. Audronės Astrauskienės teigimu, pastebima, kad paaugliai, norėdami nusiraminti ar pagerinti nuotaiką, net nepagalvoję, pasiskaitę internete, suklaidinti pardavėjų ar draugų pateiktos informacijos, bando įvairias medžiagas naudoti ne pagal paskirtį.

„Pardavėjai patikliam jaunimui tiesiog formuoja nuomonę „jei produktais prekiaujama, jie yra nedraudžiami, vadinasi, ir nekenksmingi“. Kartais pardavėjai čia nepateikia arba klaidingai pateikia informaciją apie pardavinėjamų medžiagų paskirtį“, - aiškina A. Astrauskienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min