TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieglobsčio mūsų šalyje paprašiusi Natalija Radina: baltarusiai klausia, ar man Lietuvoje bus saugu

Natalija Radina
kilgor_trautt/ale.by nuotr. / Natalija Radina
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Baltarusijos žurnalistė, portalo „Chartija 97“ redaktorė, paprašiusi prieglobsčio Lietuvoje, Natalija Radina Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdyje pareiškė mananti, kad Lietuvos Teisingumo ministerijos sprendimas suteikti informaciją apie žmogaus teisių gynėjų finansus, yra tiesiog žmogiška klaida. Kita vertus, ji pasakoja sulaukianti daugybės klausimų, ar pati po šio įvykio Lietuvoje jaučiasi saugi.

„Tikiuosi, kad tai žmogiška klaida, bet tie žmonės, kurie padarė šią klaidą, išgąsdino Baltarusijos žmones, kad jie nebesulauks pagalbos iš Lietuvos. Visi žurnalistai tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje klausė, ar aš nebijau prašyti politinio prieblobsčio Lietuvoje, ar aš pasitikiu šia šalimi. Ir tai yra baisu“, – kalbėjo N.Radina.

Pasak jos, baltarusiai yra itin nuvilti pasatarojo skandalo, kai Lietuva suteikė Baltarusijos valdžios institucijoms informaciją apie šios šalies demokratinės opozicijos visuomeninių organizacijų bankines sąskaitas. Be to, žurnalistė pareiškė, kad nusivylimas Lietuva prasidėjo ne prieš savaitę, o trunka kur kas ilgiau.

„Baltarusiai bando suprasti, kaip vyksta tokios procedūros Lietuvoje, kaip tai galėjo įvykti. Didžiulis nusivylimas. Ir jis prasidėjo ne dabar, o tada, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Aleksandru Lukašenka. (...) Dabar tai jau yra pikas“, – teigė N.Radina.

Beveik visi Seimo Užsienio reikalų komiteto nariai atsiprašinėjo žurnalistės už tai, kad Lietuva išdavė informaciją apie Baltarusijos žmogaus teisių gynimo organizacijos „Vesna“ lyderį Alesių Beliackį ir prašė patarti, kaip Lietuva galėtų pataisyti šią situaciją, pasakoti, kokia dabar opozicijos situacija Baltarusijoje, kuo labiausiai domisi KGB tardydama suimtuosius.

N.Radina sakė, kad KGB labiausiai domina opozicijos ryšiai su užsieniu. „KGB tikslas dabar – nutraukti bet kokią finansinę paramą opozicijai“, – pabrėžė žurnalistė.

KGB tikslas dabar – nutraukti bet kokią finansinę paramą opozicijai. N.Radina pasakojo, kad būtent „Vesna“ yra svarbiausia organizacija Baltarusijoje, teikianti pagalbą politiniams kaliniams. Žurnalistė pasakojo, kad „Vesna“ padėjo ir jai pačiai, kai praėjusių metų gruodį per prezidento rinkimus ji pati buvusi pusantro mėnesio įkalinta.

„Kai papuoliau į kalėjimą, bijojau, kad mano tėvai neišgalės apmokėti advokato, nes jų pensijos itin mažos. „Vesna“ man parūpino advokatą, padėjo mano tėvams. „Vesna“ padėjo visiems politiniams kaliniams per 17 metų. Tai buvo milžiniška pagalba“, – sakė N.Radina.

Socialdemokratui Justinui Karosui paklausus, kaip baltarusiai vertina A.Lukašenkos režimą, nes jis juk buvo išrinktas prezidentu, ji atrėžė, kad Baltarusijoje nėra jokių rinkimų.

„Jums turbūt sunku suprasti, ką reiškia gyventi dikratūroje, kur nėra jokių rinkimų, jokios nepriklausomos žiniasklaidos“, – kalbėjo žurnalistė.

Baltarusijoje ketvirtadienį suėmė žmogaus teisių gynimo organizacijos „Vesna“ lyderį A.Beliackį, kuris įtariamas mokesčių slėpimu. Baltarusijos pareigūnai teigia įtarimus pateikę remdamiesi iš Lietuvos teisingumo ministerijos gautais duomenimis apie A.Beliackio turimas banko sąskaitas ir įplaukas į jas.

Teisingumo ministerija teigia dar kovą suteikusi tokią informaciją vykdydama teisinės pagalbos sutartį. Anot teisingumo viceministro Tomo Vaitkevičiaus, gavus užklausą nekilo įtarimų, kad informacija gali būti panaudota politiniam susidorojimui.

Po arešto Lietuva praėjusią savaitę paskelbė stabdanti teisinės pagalbos teikimą Baltarusijai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min