Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Stavridis dėkojo už Lietuvos karių drąsą vykdant užduotis misijoje Afganistane

J.Stavridis su oficialiu vizitu lankosi Lietuvoje
Giedrės Maksimovicz / KAM nuotr. / J.Stavridis su oficialiu vizitu lankosi Lietuvoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kariuomenės vado kvietimu su oficialiu vizitu Lietuvoje besilankantis NATO sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas admirolas Jamesas Stavridis susitiko su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi. Taip pat įvyko svečio susitikimas su prezidente Dalia Grybauskaite.

Darbinio susitikimo metu su krašto apsaugos ministre R.Juknevičiene buvo aptartas poreikis tęsti NATO oro policijos misiją virš Baltijos valstybių, NATO matomumo didinimo Aljanso šalyse narėse būtinybę ir galimybes. Taip pat buvo kalbėta apie tarptautines operacijas, ypatingą dėmesį skiriant misijai Afganistane.

Ministrė pabrėžė, kad NATO oro policijos misija virš Baltijos valstybių atspindi Aljanso narių solidarumą ir prisideda prie NATO matomumo stiprinimo regione. Sąjungininkams užtikrinant trijų Baltijos valstybių oro erdvės patruliavimą, Lietuva gali labiau prisidėti prie NATO vadovaujamų tarptautinių operacijų. Ministrė taip pat pakvietė NATO naudotis tranzito į Afganistaną galimybėmis per Lietuvą.

J.Stavridis patikino, kad NATO yra labai vertinamas Lietuvos indėlis tarptautinėje operacijoje Afganistane. Jis taip pat įvertino NATO oro policijos misiją virš Baltijos valstybių kaip labai sėkmingą. Admirolas J.Stavridis išreiškė susidomėjimą tranzito per Lietuvą aprūpinant tarptautines pajėgas Afganistane pasiūlymu.

Susitikime su Lietuvos kariuomenės vadu gen. mjr. A.Pociumi vyriausiasis sąjungininkų pajėgų vadas Europoje patikino, kad NATO požiūris į Lietuvą yra pats rimčiausias, o Lietuvos indėlis į NATO operacijas labai gerai vertinamas.

„Ačiū Lietuvos karinėms pajėgoms, kurios drąsiai vykdo užduotis misijoje Afganistane. Jie daro puikų darbą Provincijos atkūrimo grupėje (Goro provincijoje) ir Afganistano pietuose, mokydami Afganistano saugumo pajėgas. Tai yra labai svarbu, nes mūsų šio etapo sėkmės strategija Afganistane yra mokyti šalies saugumo pajėgas ir tai yra svarbiausias mūsų operacinis prioritetas,“ – sakė J.Stavridis.

Pasak vyriausiojo sąjungininkų pajėgų vado Europoje aukščiausias prioritetas Aljanse yra NATO 5 straipsnis, kuris yra 28 jo narių saugumo garantas.

Šį vizitą vertiname kaip NATO mums demonstruojamą paramą ir palaikymą Lietuvos dalyvavimui Aljanso operacijose bei rūpestį mūsų šalimi, kaip atsakinga NATO valstybe.

„Lietuvos žmonės turėtų labai didžiuotis savo kariais, kurie tarnauja Afganistane, kitose NATO operacijose ir yra tikra NATO greitojo reagavimo pajėgų dalis,“ – pabrėžė J.Stavridis.

Lietuvos kariuomenės vadas A.Pocius akcentavo, kad Lietuvos karių indėlis į NATO operacijas ir toliau išliks žymus, taip pat kalbėjo apie pokyčius Afganistano Goro provincijoje bei artėjančias kitų metų pratybas su NATO šalimis.

„Šį vizitą vertiname kaip NATO mums demonstruojamą paramą ir palaikymą Lietuvos dalyvavimui Aljanso operacijose bei rūpestį mūsų šalimi, kaip atsakinga NATO valstybe,“ – savo pranešime sakė kariuomenės vadas.

A.Pocius patvirtindamas, kad Tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacija Afganistane tebėra prioritetas, sakė: „Dabartinis etapas yra investicija į Afganistano saugumo pajėgų stiprinimą – artimiausiu metu Goro provincijoje bus įkurta Policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė. Atsižvelgiant į saugumo situaciją Afganistane policininkų rengimo poreikiai yra bazinis rengimas, patruliavimas, veiksmai patikrinimo postuose, – šiais klausimais didesnę kompetenciją turi kariai, todėl privalome tai išnaudoti.“

Tai yra jau trečiasis NATO pajėgų Europoje vyriausiojo vado vizitas Lietuvoje – pirmieji buvo 2005 ir 2007 metais. Admirolas J.Stavridis eidamas šias pareigas Lietuvoje lankosi pirmą kartą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min