Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 26d. 15:32

NATO oro policija 7 kartus kilo išlydėti rusų orlaivių

„Eurofighter Typhoon“ naikintuvai
Vainius Eiva nuotr. / „Eurofighter Typhoon“ naikintuvai

Rugsėjo 19 – 25 dienomis NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai  7 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

Rugsėjo 19 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai atpažino ir palydėjo tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį skridusius Rusijos Federacijos orlaivius IL-18 ir AN-12. Orlaiviai skrido pagal skrydžio planus, ryšį su skrydžių valdymo centrais palaikė, tačiau skrido be įjungtų atsakiklių.

Rugsėjo 20 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai atpažino ir palydėjo tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį skridusį Rusijos Federacijos orlaivį AN-26. Orlaivis skrido pagal skrydžio planą, ryšį su skrydžių valdymo centrais palaikė, tačiau skrido be įjungto atsakiklio.

Rugsėjo 22 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai atpažino ir palydėjo tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros iš Kaliningrado srities į Rusijos Federacijos žemyninę dalį skridusius Rusijos Federacijos orlaivius AN-12 ir AN-26. Orlaiviai skrido pagal skrydžio planus, ryšį su skrydžių valdymo centrais palaikė, tačiau skrido be įjungtų atsakiklių.

Rugsėjo 22 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai atpažino ir palydėjo tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros iš Kaliningrado srities į Rusijos Federacijos žemyninę dalį skridusį Rusijos Federacijos orlaivį AN-72. Orlaivis skrido pagal skrydžio planą, ryšį su skrydžių valdymo centrais palaikė, skrido su įjungtu atsakikliu.

Rugsėjo 23 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai atpažino ir palydėjo tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros iš Kaliningrado srities į Rusijos Federacijos žemyninę dalį skridusį Rusijos Federacijos orlaivį IL-18. Orlaivis skrido pagal skrydžio planą, ryšį su skrydžių valdymo centrais palaikė, tačiau skrido be įjungto atsakiklio.

Krašto apsaugos ministerija kiekvieną savaitę viešina reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min