Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO televizija: Goro provincijos Afganistane sostinėje pavasarį sužaliuos su Lietuvos Vyriausybės parama įkurtas parkas (video)

Kadras iš „natochannel.tv“ reportažo
interneto nuotr. / Kadras iš „natochannel.tv“ reportažo
Šaltinis: 15min
0
A A

NATO operacijoms, ypač operacijoms Afganistane, nušviesti skirtas interneto kanalas „natochannel.tv“ parengė dar vieną reportažą iš Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane įsikūrusios Lietuvos karių stovyklos. Šį kovą tai jau trečias NATO televizijos reportažas apie lietuvių vadovaujamą Provincijos atkūrimo grupę.

Kadangi „resursų trūkumu“ besiteisinanti Lietuvos kariuomenė savo stovykloje pastaruoju metu kratosi žurnalistų iš Lietuvos, į Čagčaraną pasiruošusių atvykti savo lėšomis, redakcija skaitytojus gali supažindinti tik su užsieniečių, kuriems stovyklos vartai ir toliau mielai atverti, paruoštais reportažais.

Natochannel.tv trečiajame reportaže pasakojama, kad Provincijos atkūrimo grupė (PAG) Goro provincijoje yra labai internacionalinė. Čia kartu dirba kariai ir civiliai iš Lietuvos, Kroatijos, Ukrainos, Gruzijos, Japonijos ir JAV.

„Geri santykiai su vietos gyventojais ir valdžios atstovais yra raktas, padedantis provincijoje palaikyti stabilumą ir sudaro sąlygas tolimesniam jos vystymuisi“, – rodydama Čagčarano gatvėse patruliuojančius Lietuvos karius, kurie bendrauja su vietos gyventojais, teigia reportažo autorė.

Šiek tiek dėmesio skyręs kariams, natochannel.tv toliau pasakoja PAG dirbančius civilius, kurie padeda vietos institucijoms. Tai ir švietimo įstaigos, teisėtvarkos institucijos, infrastruktūrą vystančios organizacijos.

Reportaže primenama, kad Goro provincija yra viena skurdžiausių Afganistane ir pasakojama apie pavasarį Čagčarane sužaliuosiantį parką, kurio įkūrimą parėmė ir Lietuvos vyriausybė.

Goro provincijos Kultūros departamento direktorius Mohammadas Sarwaras Azadas NATO reportaže vylėsi, kad ateityje provincijoje bus daugiau dėmesio skiriama vietos kultūros vystymui ir propagavimui.

„Goro provincijoje yra per 600 mokyklų. Bet tik mažiau nei 10 proc. iš jų įkurtos pastatuose. Dauguma moksleivių mokosi po atviru dangumi. Žinoma, žiemą tokios mokyklos būna uždarytos“, – reportažo autorei sakė vienos didžiausių Afganistano donorės Japonijos atstovas Orikasa Horoyuki.

Reportažo pabaigoje buvo parodyti vaizdai iš stovyklos ligoninės, kurioje kiekvieną dieną apsilanko daugybė vietos gyventojų. Karo medikas iš Ukrainos Andrejus Bondarevskis natochannel.tv žurnalistei pasakojo, kad provincijos gyventojams trūksta šiltų drabužių, dauguma jų neturi šiltų batų, jie miega ant šaltų grindų. Tad žiemą (reportažas filmuotas vasario pradžioje) tokios gyvenimo sąlygos tampa daugybės ligų priežastimi.

VIDEO: Trečiasis „natochannel“ reportažas apie Lietuvos administruojamą Goro provinciją
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min