Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 7d. 10:49

NATO transporto lėktuvas C-17 į Šiaulius atgabeno Lietuvos kariuomenės krovinį (nuotraukos)

NATO transportinis lėktuvas C-17
Kapitono Rimanto Ivanovo/KAM nuotr. / NATO transportinis lėktuvas C-17

Sekmadienį Šiaulių kariniame aerodrome nusileido NATO sunkiojo transporto lėktuvas C-17 „Boeing Globemaster III“, kurį kartu įsigijo Aljanso strateginių gabenimų oru programoje dalyvaujančios šalys, tarp jų ir Lietuva. Orlaivis parskraidino iš Afganistano Lietuvos kariuomenės krovinį – NATO operacijoje dalyvaujančių Lietuvos karių techniką ir ekipuotę, iš viso apie 21 toną.

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, daugiašalis susitarimas kurti strateginius (t. y. ilgojo nuotolio) gabenimų oru pajėgumus bendrai įsigyjant tris orlaivius C-17 pasirašė dešimt NATO valstybių narių – Bulgarija, Estija, JAV, Lenkija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Rumunija, Slovėnija, Vengrija – ir dvi šalys NATO partnerės - Suomija ir Švedija. Susitarimas, kuris įsigaliojo 2008 metų spalį, numato, kad šalys naudos orlaivius įvairių tipų NATO ir Europos Sąjungos vadovaujamoms tarptautinėms operacijoms – karinėms, humanitarinėms ir kt., – o lėktuvai bus dislokuoti Vengrijoje, Papos aviacijos bazėje. Lėktuvų įgulos bus tarptautinės – jas sudarys 12 šalių atstovai.

Tarp įgulos narių – ir Lietuvos kariuomenės seržantas Mindaugas Šalkauskas, kuris eis C-17 borto operatoriaus pareigas.

Orlaivis C-17 gali be nutūpimų dideliais atstumais dislokuoti didelį karių skaičių (iki 150) ir gabenti itin didelius krovinius (maksimalus leidžiamas gabenti svoris – 78 t).

Dalyvaudama C-17 programoje Lietuva įgyja 45 skrydžių lėktuvu valandas per metus savo pervežimams į misijų rajonus, taip pat prisidėjo kuriant trūkstamus bendrus NATO pajėgumus.

Pirmasis NATO strateginių gabenimų oru orlaivis C-17 Papos aviacijos bazėje buvo dislokuotas šių metų liepą; visi trys lėktuvai eksploatuoti buvo paruošti lapkritį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min