Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 24d. 18:14

NATO ypač greito reagavimo pajėgose budintys Algirdo bataliono kariai išvyko į pratybas Danijoje

NATO ypač greito reagavimo pajėgose budintys Algirdo bataliono kariai išvyko į pratybas Danijoje
KAM nuotr. / NATO ypač greito reagavimo pajėgose budintys Algirdo bataliono kariai išvyko į pratybas Danijoje

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono 3-ioji „Piranijų“ mechanizuotoji pėstininkų kuopa su priskirtais vienetais ir kovine technika išvyko į NATO ypač greito reagavimo pajėgų (angl. VJTF) pratybas Danijoje.

Daugiau nei 100 Lietuvos karių kovo 25-balandžio 11 d. kartu su Danijos kariuomenės 2-osios brigados husarų bataliono kariais treniruosis atremti bet kurios NATO narės suvereniteto pažeidimą.

„Pratybos didina galimybes veikti kartu, o taip pat daro stipresnį ir visą NATO aljansą, nes NATO ypač greito reagavimo pajėgos yra aljanso smaigalys“, – sako „Piranijų“ kuopos vadas kapitonas Algirdas Navasaitis.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono 3-ioji mechanizuotoji pėstininkų kuopa su priskirtais vienetais metų trukmės budėjimą NATO Ypač greito reagavimo pajėgų sudėtyje pradėjo 2017 m. sausio 1 dieną.

Budėjimui ir užduotims vykdyti NATO ypač greito reagavimo pajėgose Lietuvos kariai intensyviai rengėsi visus metus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

„Algirdo bataliono kariai budėjimo NATO ypač greito reagavimo pajėgose metu yra priskirti Jungtinės Karalystės vadovaujamam Sausumos pajėgų elementui, o užduotis vykdys Danijos kariuomenės bataliono sudėtyje, todėl ir karinis rengimas vykdomas kartu su šios šalies kariais“, – sako LDK Algirdo bataliono kuopos vadas kpt. A. Navasaitis. Logistinėms operacijoms užtikrinti yra skirtas ir Nacionalinis paramos elementas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min