TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauja atominė elektrinė gali būti statoma toje pat pakrantėje

Nebeveikiantis reaktorius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Nebeveikiantis Ignalinos AE reaktorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Aplinkos ministerija priėmė sprendimą, kad naujos atominės elektrinės (AE) statyba poveikio aplinkai požiūriu yra leistina ir elektrinė gali būti statoma esamos Ignalinos atominės elektrinės teritorijoje, ant Drūkšių ežero kranto. Sprendimas buvo priimtas išanalizavus poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą, kuri atlikta bendrovės Visagino atominė elektrinės užsakymu.

„Pirmą kartą Lietuvoje vyko tokio pobūdžio ir tokio išsamumo, konsultacijų platumo naujos Visagino atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimo procesas. Poveikio aplinkai vertinimo proceso metu buvo sudarytos plačios galimybės Lietuvos bei užsienio šalių suinteresuotai visuomenei susipažinti su naujos elektrinės poveikio aplinkai vertinimo dokumentais bei pateikti pastabas, komentarus“, – sakė Aleksandras Spruogis, Aplinkos ministerijos sekretorius.

„Taip pat buvo įvertintas galimas poveikis gretimoms šalims bei jų aplinkai. Proceso metu buvo organizuotos tarpvalstybinės konsultacijos. Visos gautos pastabos ir komentarai yra įvertinti poveikio aplinkai vertinimo dokumentuose. Aplinkos ministerija priėmė teigiamą sprendimą dėl naujos atominės elektrinės su tam tikromis aplinkosaugos sąlygomis, kurias reikės įgyvendinti“, – pridūrė sekretorius.

„Vienas iš pagrindinių Visagino atominės elektrinės projekto principų yra atsakingas planavimas, todėl Aplinkos ministerijos nustatytų sąlygų bus griežtai laikomasi toliau planuojant ir vykdant naujos AE statytos parengiamuosius darbus“, – sakė Marius Grinevičius, UAB Visagino atominė elektrinės generalinis direktorius.

Lietuvos ir užsienio ekspertų parengtoje PAV ataskaitoje įvertintas elektrinės, kurios galingumas siektų iki 3400 MW, statybų ir eksploatacijos poveikis aplinkai – visuomenės sveikatai, socialinei ekonominei aplinkai, biologinei įvairovei, paviršinių vandens telkinių vandeniui, klimatui ir oro kokybei, žemės gelmėms, kraštovaizdžiui ir kultūros paveldo objektams, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Derinant dalyvavo 11 institucijų

Poveikio aplinkai vertinimas buvo atliekamas pagal Poveikio aplinkai vertinimo įstatymo reikalavimus. Pirmojo PAV etapo metu buvo parengta PAV programa, vėliau pristatyta visuomenei ir mokslininkams, suderinta su valstybės ir savivaldybių institucijomis. 2007 metų lapkritį Aplinkos ministerijai patvirtinus PAV programą, prasidėjo antras etapas – PAV studijos ir ataskaitos rengimas, o vėliau – ir derinimas.

Lietuvoje derinant PAV ataskaitą dalyvavo 11 valstybės ir savivaldos institucijų, viešuose susitikimuose ataskaita buvo pristatoma Lietuvos ir šalių kaimynių visuomenei. Su ja taip pat supažindintos 7 užsienio valstybės, rengtos tarpvalstybinės konsultacijos su Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos ir Austrijos institucijomis. Teigiamai poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą įvertino ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertų misija.

PAV studiją ir ataskaitą parengė tarptautinį atvirą konkursą laimėjęs Lietuvos energetikos instituto ir Suomijos kompanijos „Poyry Energy Oy“ ekspertų konsorciumas bei jo partneriai – 7 Lietuvos ir užsienio šalių kompanijos. Atskiras ataskaitos dalis rengė apie 40 įvairių sričių ekspertų. Dar tiek pat ekspertų rengė mažesnes studijos dalis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min