-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 10 01

Naują atominę elektrinę ketinantys statyti japonai į Visaginą planuoja atsivežti 2 tūkstančius darbuotojų

Naują atominę jėgainę Lietuvoje planuojanti statyti Japonijos ir JAV korporacija „Hitachi-GE Nuclear Energy“ į Visaginą planuoja atsivežti apie 2 tūkst. darbuotojų, sako Visagino merė Dalia Štraupaitė.
Japonai
Japonai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Jie („Hitachi“ atstovai – BNS) labai dažnai atvažiuoja į miestą, domisi viskuo. Pastarąjį kartą domėjosi sveikatos apsauga, klausė, kiek mes turime gydytojų, koks saugumas mieste. Jie planuoja 2 000 japonų, jeigu bus statoma Visagino AE, atvežti į statybas ir į miestą“, – teigė merė.

Apie padėtį Visagine, Ignalinos atominėje elektrinėje (AE) ir apie pasirengimą statyti Visagino AE ji šeštadienį kalbėjo per Liberalų ir centro sąjungos tarybos posėdį Vilniuje.

Anot merės, japonai labai atsakingai žiūri į pasirengimą naujos branduolinės jėgainės statybai.

Lietuvos Vyriausybė planuoja sutartis su Japonijos ir JAV korporacija „Hitachi-GE Nuclear Energy“ pasirašyti šių metų pabaigoje ar kitų pradžioje, o atominės elektrinės statybą pradėti 2014 metais.

Lietuva tikisi, kad dalyvaujant „Hitachi“ bei trijų Baltijos šalių ir Lenkijos energetikos kompanijoms, atominė elektrinė Visagine bus pastatyta iki 2020 metų.

Tuo metu padėtį uždaromoje Ignalinos AE Visagino merė pavadino labai bloga, ten esą vyrauja netvarka. Jos teigimu, senųjų specialistų niekas neklauso, o naujieji tik ima didžiulius atlyginimus.

„Šiandien nesiskaito su tais, kurie po sraigtelį surinko reaktorių, pastatė atominę elektrinę. Šiandien padėtis čia yra labai bloga“, – tvirtino savivaldybės vadovė.

„Kol buvo Romas Švedas (energetikos viceministras – BNS), reikalai vyko tikrai gerai. Jis matė, kiekvieną dieną klausė AE pulso. Šiandien IAE padėtis yra nestabili“, – kalbėjo D.Štraupaitė.

Pasak jos, blogiausia, kad Energetikos ministerija neturi branduolinės energetikos specialistų.

Energetikos viceministro pareigas R.Švedas paliko rugsėjo 6-ąją. Jis aktyviai dalyvavo derybose su „Nukem“ bei Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku dėl Ignalinos jėgainės uždarymo projektų įgyvendinimo, lėšų skyrimo būsimiems uždarymo projektams, kuravo naujos atominės elektrinės bei suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projektus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius