Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauja karių pamaina baigė pasiruošimą misijai Afganistane

Pasiruošimo misijai akimirkos
Viliaus Džiavečkos nuotr. / Pasiruošimo misijai akimirkos
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Kazlų Rūdos poligone vertinamosiomis taktinėmis pratybomis „PAG-16 iššūkis 2012“ užbaigtas naujosios Lietuvos karių pamainos pasirengimas tarptautinei operacijai Afganistane. Į Goro provinciją Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės šešioliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG-16) išvyksta jau lapkritį, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Pasibaigė tik šios pratybos, bet prasideda naujas etapas –  netrukus turėsime pademonstruoti visą  savo profesionalumą jau misijos rajone. Mūsų visų laukia didelis iššūkis. Linkiu visiems išlikti tokia komanda, kokia buvome šių mokymų ir viso pasirengimo misijai metu“,– pasibaigus mokymams savo kariams sakė PAG-16 vadas majoras Linas Kubilius. Vadas paragino karius prisiminti pratybų vertintojų duotas pastabas ir patarimus. „ Linkiu nesustoti tobulėti ir toliau, nes tai vienintelis kelias į priekį,“ – sakė mjr. L. Kubilius.

Misijai pasirengimą baigusi PAG-16 suformuota daugiausia iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės (Vilnius) karių. Pamainai vadovauja šios rinktinės vadas majoras Linas Kubilius.

Šiuo metu Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje tarnauja 15-oji Lietuvos karių pamaina, kurios pagrindą sudaro Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Pasirengimą misijai Afganistane yra pradėjusi ir Lietuvos karių misiją Provincijos atkūrimo grupėje užbaigsianti 17-oji Lietuvos karių pamaina.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, ir Kroatijos atstovai. PAG civilinis elementas sudarytas iš Lietuvos, Japonijos ir JAV biurų, atstovaujančių savo valstybių vyriausybėms ir vykdančių vystomojo bendradarbiavimo programas bei projektus.

Afganistane vis labiau įsibėgėjant atsakomybės už saugumo užtikrinimą vietos pajėgoms perdavimo procesui, Gore veikiančios Lietuvos vadovaujamos PAG pagrindinė užduotis – rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Lietuvos vadovaujama tarptautinė Provincijos atkūrimo grupė Gore savo veiklą pradėjo 2005 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min