TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2011 11 10

Nauja Kauno valdžia smėlį ir druską barstys brangiau

Ketvirtadienį pirmajame po Andriaus Kupčinsko grįžimo į mero postą vykusiame Kauno miesto tarybos posėdyje užbaigta kurti municipalinės valdžios piramidė, padidinti gatvių tvarkymo įkainiai.
Žiemą už gatvių valymą teks mokėti daugiau.
Žiemą už gatvių valymą teks mokėti daugiau. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno miesto tarybos posėdyje patvirtinti savivaldybės komitetai, patvirtintos vicemerų globojamos sritys. Kaip svarbų laimėjimą A.Kupčinskas pažymėjo atkurtą savivaldybės tarybos kolegiją, kurią sudaro meras, vicemerai ir tarybos frakcijų atstovai. Patariamąją instituciją, dar vadinamą „municipaliniu senatu“, ankstesnis meras Rimantas Mikaitis buvo panaikinęs.

Paskelbta apie naujos frakcijos, pavadintos „Dirbame Kaunui“ sukūrimą. Ją sudaro  nuo socialdemokratų atskilę Gintautas Labanauskas, Artūras Orlauskas ir veiklą partijoje sustabdžiusi Antanina Medvedeviuenė. Ši ir buvusio mero Rimanto Mikaičio vadovaujama Liberalų sąjūdžio frakcijos oficialiai pasiskelbė opozicija.

Didės mokesčių kupra?

Pirmajame Kauno miesto tarybos posėdyje po valdžios paikeitimo užvirė ir pirmieji politiniai mūšiai. Didžiausi ginčai kilo, kai valdantieji ir „Kauno švaros“ direktorius Dalius Tumynas pareikalavo didinti šios savivaldybės paslaugų įkainius.

Praėjusią žiemą iš miesto lėšų už gatvių valymą ir barstymą „Kauno švarai“ buvo sumokėta 3,5 mln. litų. Šiemet druskai, smėliui ir kitoms gatvių tvarkymo reikmėms prašoma 700 tūkst. litų daugiau.

Konservatoriai ir socialdemokratai tikino, jog paslaugos brangsta, ankstenė valdžia nesirengė žiemai, todėl „Kauno švarai“ reikia skirti daugiau lėšų.

Šelps turtingus

Darbo partijos atstovas Rytis Šatkauskas spyrė prie sienos D.Tumyną teigdamas, jog „Kauno švara“  pakankamai turtinga, turi 8 mln. Lt. pelno, todėl krauti ant miestiečių pečių gatvių tvarkymo išlaidas būtų nedora.

„Iš tokio pelno, kokį turi „Kauno švara“, dvi žiemas galima barstyti gatves“, – jam pritarė R.Mikaitis.

D.Šatkauskas bandė išgauti iš D.Tumyno atsakymą į klausimą: ar 10 proc. „Kauno švaros“ veiklos   tikrai sudaro paslaugos miestui?

Aiškaus atsakymo nebuvo. Jeigu savivaldybės įmonės paslaugos miesto reikmėms nesudaro reikiamos 10 proc. dalies, tokia įmonė netenka teisės į savivaldybės finansuojamus darbus be konkurso.

D.Tumynas ir jį palaikantys valdantieji politikai dievagojosi, jog pabrangusių tvarkdarių paslaugų eiliniai kauniečiai nepajaus.

„Kartu su sniegu į miesto biudžetą pinigai nenukris. Teks didinti mokesčius už šiukšlių išvežimą ar kitas paslaugas ir taip tuštinti žmonių kišenes, pildyti ir šiaip netuščią „Kauno švaros“ iždą“ – ironiškai pastebėjo opozicijos atstovas G.Labanauskas.

Balsų dauguma pritarta atriekti didesnį kąsnį tvarkdariams iš miesto biudžeto: gatvių barstymo ir valymo paslaugos pabrango apie 20 proc.

Vis tik kai kuriais klausimais valdančiąjai daugumai ir opozicijai pavyko sutarti. Dauguma tarybos narių, taip pat ir konservatoriai palaikė A.Orlausko siūlymą neskirti milijono litų gelbėti socialinį būstą administruojančiai, bankrutavusiai savivaldybės įmonei „Namų priežiūra“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius