TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauja ministerija bus!

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Energetikos ministerija, nepaisant prieštaringų nuomonių, Lietuvoje vis dėlto atsiras. Seimas šiandien priėmė Energetikos ministerijos steigimo įstatymą.

Socdemas Česlovas Juršėnas siūlė įstatyme numatyti, kad visus reikalingus jam įgyvendinti teisės aktus Vyriausybė pateiktų iki kovo 1-osios, t. y. prieš prasidedant Seimo pavasario sesijai. „Aš esu prieš ministerijos steigimą, bet matau, kad dauguma už, – sakė Č.Juršėnas. –  Tai reikia bent nustatyti Vyriausybei terminus, kad naujos institucijos steigimui būtų tinkamai pasiruošta.“ Tuo tarpu premjero Andriaus Kubiliaus nuomone, įstatymas ir jį lydintys aktai įsigalios „bendra tvarka“, t. y. nuo jo paskelbimo „Valstybės žiniose“. Konservatoriai piktinosi, kad socdemai, siūlydami apibrėžti terminus, jau iš anksto reiškia abejojimą Vyriausybe.

Vadino gėdingu

Seimo dauguma nusprendė pasirengimo naujos institucijos steigimui jokiais terminais neapibrėžti, nes jos įkūrimą žada forsuoti.

„Aš manau, kad nauja ministerija steigiama tik tam, kad pritrūko postų valdančiajai daugumai“, –piktinosi esą ciniškais valdančiųjų planais „darbietis“ Kęstutis Daukšys. Sumanymą steigti naują ministeriją „gėdingu“ vadino ir socdemė Birutė Vėsaitė.

Neįrodys, kad nieko nekainuos

Vietoj vieno reikės maitinti du kuinus, – sakė J.Veselka.„Niekam neįrodysite, kad tai nekainuos jokių pinigų“, – sakė Seimo vicepirmininkė „darbietė“ Virginija Baltraitienė. Anot jos, tiesiog nėra skaičiavimų, kiek pinigų reikės, pavyzdžiui, atleistų darbuotojų išeitinėms kompensacijoms.

„Tvarkietis“ Julius Veselka abejojo, ar naujoji ministerija išspręs energetikos problemas. „Tiesiog vietoj vieno reikės maitinti du kuinus“, – sakė jis, turėdamas galvoje Ūkio ir kuriamą Energetikos ministerijas.  Anot J.Veselkos, Ūkio ministerija, atėmus iš jos energetiką, neturės ką veikti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min