Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 11d. 08:24

Nauja pramoga – ekskursija po vynines

Anot barmeno Ričardo, klaipėdiečiai vynais domisi vis intensyviau.
A.Kripaitės nuotr. / Anot barmeno Ričardo, klaipėdiečiai vynais domisi vis intensyviau.

Šaltuoju metų laiku Klaipėdos kultūros ir turizmo informacijos centras kviečia klaipėdiečius pažinti neatrastą miesto pusę.

Sudarytas naujas maršrutas turistams – „Vynų aromatai Klaipėdos senamiestyje“. Uostamiesčio gyventojams gidai pasakos apie senąsias užeigas-viešbučius mieste, apie jų kūrimosi raidą.

„Gaila, bet apie tai kalbant reikia arba rodyti fotografijas, arba tiesiog pasitelkti vaizduotę, nes iš to, kas buvo, liko tik menki pėdsakai“, – pripažino gidė Šarūnė Jurevičienė.

Ekskursantai bus vedžiojami po Turgaus gatvę, kur anuomet vykdavo intensyvus gyvenimas, vadintąjį Frydricho miestą, kur viena po kitos kūrėsi užeigos. Ekskursijų dalyviai aplankys vyninę „Friedricho pasaže“. Pagal istorinius šaltinius, čia nėra buvę vyninių, tačiau veikė krautuvėlės, karčemos. Šių dienų pasažas išlaikęs savitą struktūrą.

Skaičiuojama, kad iki Antrojo pasaulinio karo, skaudžiai suniokojusio Klaipėdą, uostamiestyje buvę nemažai užeigų su viešbučiais, kur apsistodavo laivais atplaukę prekybininkai, keliautojai.
Ekskursijos dalyviai bus kviečiami užsukti į porą vyninių, kuriuose bus pasakojama apie vyno kultūrą, degustuojamos skirtingos jo rūšys.

Daugėja išprususių vartotojų
Anot „Friedricho pasažo“ vyninės barmeno Ričardo, besidominčiųjų vynais daugėja ir visoje Lietuvoje, ir Klaipėdoje. „Nesutikčiau, kad čia alaus mėgėjų miestas“, – sakė jis.

„Gourmet“ krautuvėlės-restorano padavėjai pasakojo, kad per pastaruosius septynerius metus mieste smarkiai padaugėjo žmonių, besidominčių vyno kilme, jo gėrimo ir pateikimo tradicijomis.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro organizuojamų ekskursijų trukmė – pora valandų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min