Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 15d. 12:35

Naują rinkimų kartelių mažinimo iniciatyvą Ramūnas Karbauskis žada padėti į stalčių

Mindaugas Puidokas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Mindaugas Puidokas

Valdantiesiems nepavykus atremti prezidento Gitano Nausėdos veto Seimo rinkimų įstatymo pakeitimams, kuriais būtų sumažintos kartelės į Seimą, parlamente gimė nauja iniciatyva. Trys parlamentarai įregistravo pataisas, kuriomis siūlo mažinti kartelę ne tik Seimo, bet ir Europos Parlamento rinkimuose. Tačiau „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis 15min perduotame komentare teigė nepritarsiantis, kad šis klausimas grįžtų į parlamento darbotvarkę.

Darbo partijos atstovai Mindaugas Puidokas, Valentinas Bukauskas ir nepartinis Povilas Urbšys siūlo slenkstį į EP partijų kandidatų ir jungtiniams kandidatų sąrašams sumažinti nuo 5 iki 4 proc.

Rinkimuose į Seimą parlamentarai slenkstį sumažinti siūlo nuo 5 iki 4 proc. partijoms ir nuo 7 iki 6 proc. koalicijoms.

Tačiau panašu, kad R.Karbauskis, antradienį po balsavimo pareiškęs, kad šis klausimas yra baigtas, neapsigalvojo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Nepritars įtraukimui į darbotvarkę ir svarstymui, Seimas jau yra priėmęs sprendimus“, – R.Karbauskio nuomonę 15min perdavė atstovė spaudai

Anot jos, 4 proc. nepatenka į Venecijos komisijos išimtį ir tokio įstatymo priėmimui turi būti taikomas metų priėmimo laikotarpis.

„Vakar toks sprendimas buvo priimtas Koalicijos taryboje“, – pabrėžė ji.

V.Uspaskichas kritikavo keičiamas žaidimo taisykles

Pernai gruodį LRT laidoje „Forumas“ Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas apie taisyklių kaitaliojimą pasisakė griežtai – jis tam nepritaria.

„Šitas sprendimas konjunktūrinis, derinamas, taikomas prie šiandieninės situacijos. Tai – negerai, nėra pastovumo. Reikia pastovias taisykles nusistatyti, o ne keisti jas prieš kiekvienus rinkimus“, – laidoje pasiūlymą kartelę mažinti iki 3 proc. partijoms komentavo jis.

Darbo partija pakeitė nuomonę?

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Uspaskichas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Uspaskichas

M.Puidokas 15min tvirtino, kad apie tai buvo diskutuojama Darbo partijos taryboje.

„Buvo išsakyta, kad jei suvienodinti su kitais rinkimais iki 4 proc., būtų racionalus ir įdomus siūlymas. Bet iš principo mums tiko ir tas variantas, kad 5 proc. lieka“, – trečiadienį teigė Seimo narys.

Politikas sakė pataisas įregistravęs todėl, kad prezidentas G.Nausėda yra palaikęs kartelių mažinimą iki 4 ir 6 proc.

Taip, anot jo, kartelė taptų vienoda visuose rinkimuose – savivaldos, Seimo ir EP.

Apie savo pasiūlymus su valdančiaisiais M.Puidokas teigė nekalbėjęs, jis negarantavo, kad valdantieji jo pasiūlymų nepadės į stalčių.

„Gali būti visaip“, – teigė jis.

M.Puidokui siūlymas Seimo rinkimų slenkstį mažinti iki 3 proc. atrodo neracionalus, jo teigimu, jei ši nuostata būtų likusi priimta, tai būtų įnešę daug chaoso.

Prezidento G.Nausėdos vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis sakė, kad prezidentui neatrodytų blogas siūlymas Seimo rinkimų slenksčius mažinti mažiau – iki 4 ir 6 procentų.

Bet yra vienas „bet“.

„Jei žaidimo taisyklės būtų nustatomos kitai kadencijai (2024 metams – aut.), prezidentas tokio siūlymo greičiausiai nevetuotų“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min