Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Nauja skulptūra Vilniaus Senamiestyje užminė mįslę: ką simbolizuoja keturi vyrai?

Vilniaus Senamiestyje, Trakų g. esančio Pranciškonų vienuolyno teritorijoje, tyliai atsistojo keturi vyrai. Ką ši skulptūra simbolizuoja, imta klausinėti socialiniuose tinkluose. Taip pat juokaujama, kad ši vieta taps nauju traukos centru asmenukių ir šiaip nuotraukų mėgėjų. O vaizduoja šis paminklas 1863–1864 metų sukilimo vadus, tad atidaromas minint 160-ąsias vieno iš jų nuteisimo mirties bausme metines.

„Virusinė skulptūra arba memų generatorius. Paminėsit mano žodį“, – feisbuke parašė žinoma nuomonės formuotoja, rinkodaros specialistė ir laidų vedėja Dovilė Filmanavičiūtė, pridėdama naujosios skulptūros Pranciškonų vienuolyno teritorijoje nuotrauką.

Jai paantrino ir skaitmeninio turinio kūrėjas Dovydas Skarolskis, neabejodamas, kad ši skulptūra tikrai bus „viral fotkių ir selfių spotas“.

Jis taip pat nurodė, kokia proga ši skulptūra atsiradusi – esą priežastis yra 1863–1864 m. sukilimas.

Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Naujos skulptūros prie Pranciškonų bažnyčios
Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Naujos skulptūros prie Pranciškonų bažnyčios

Smalsuoliai dar gali dalyvauti oficialioje šios skulptūros atidarymo ceremonijoje.

„Iškilmingas paminklo „Sausio sukilimo įamžinimas Vilniuje“ pašventinimas įvyks 2024 metų kovo 22 dieną pranciškonų bažnyčioje, Pranciškonų g. 1A“, – tokiu skelbimų dalijasi Pranciškonų vienuolynas su nuoroda į VšĮ Vilniaus kultūros ir dvasingumo centro puslapį.

Čia esančiame skelbime rašoma, kad paminklas šventinamas bus penktadienį 11 val., tuomet šv. Mišios bažnyčioje ir vaišės.

Kaip tik kovo 22 dieną sukanka 160 metų, kai mirties bausmė buvo skirta vienam iš šio sukilimo vadų Konstantinui Kalinauskui.

Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Naujos skulptūros prie Pranciškonų bažnyčios
Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./Naujos skulptūros prie Pranciškonų bažnyčios

Nors prieš kelerius metus ant Gedimino kalno surasti sukilimo vadų palaikai iškilmingai palaidoti koplyčioje Rasų kapinėse, paminklo Vilniaus mieste jiems nebūta.

Iki dabar. Pranciškonų vienuolyno teritorijoje kartu su K.Kalinausku atsistojo Zigmantas Sierakauskas, Jokūbas Dalevskis ir pranciškonas iš šio vienuolyno, rašo zw.lt.

Kaip tik šiame vienuolyne, kaip teigiama, likus pusmečiui iki sukilimo, bažnytinėse kapinėse vilniečiai ėmė rinkti ir protestuoti prieš rusų carinę valdžią.

Sukilimas buvo žiauriai numalšintas. Tačiau jo svarba ir reikšmė prisimenama iki šiol. Kartu su šūkiu „Už mūsų ir jūsų laisvę“, karo Ukrainoje kontekste įgavusiu naują prasmę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais