Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2012 01 03

Nauja tvarka Seime gali sumažinti politinių partijų

Pirmą kartą visos registruotos partijos tuo pačiu (nuo sausio iki kovo mėn.) metu privalės įrodyti, kad turi daugiau nei tūkstantį narių, praneša LTV naujienų tarnyba. Partijos turės Teisingumo ministerijai pateikti savo narių sąrašus.
Lauras Bielinis
Lauras Bielinis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Neįrodžiusios savo egzistavimo pagala naująją tvarką, negalės dalyvauti rinkimuose ir neteks galimybės pretenduoti į valstybinę paramą. Šiuo metu Lietuvoje įregistruota 40 partijų. „Panoramos“ kalbinti politologai prognozuoja, kad į būsimąjį Seimą pateks mažiau politinių jėgų, nei yra dabar.

Teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius sako, kad kovo 1 d. politinis vaizdas gali būti visai kitoks.

„Manau, kad tikrai po kovo 1 dienos turėsime konstatuoti, kad ne visos iš 40 politinių partijų gali dalyvauti rinkimuose. Seimui esame pateikę įstatymų pataisas, kuriose siūlome numatyti, kad tuomet jeigu politinės partijos 2 metus iš eilės nepateiktų sąrašų, arba sąrašai būtų nepakankamai pagal savo skaičių, tokia partija būtų automatiškai išregistruojama“, – sakė teisingumo viceministras.

Dabar Seime yra atstovaujamos, tai yra gavo daugiau kaip penkis procentus rinkėjų balsų, septynios partijos (maždaug kas šešta iš registruotų). Kai kurie politologai prognozuoja, kad rudenį, po rinkimų naujajame Seime bus dar mažiau partijų nei dabar, bet ne dėl išgrynintų partijų sąrašų.

Geriau kai kuriais atvejais išlikti savimi ir nepatekti į Seimą, negu daryti nežinia ką ir patekti.

„Gali išnykti tos politinės jėgos, kurios dabar yra Seime. Aš kalbu apie liberalus, nes ir viena ir kita liberalų partija (liberlacentristai ir liberalų sąjūdis) yra ant ribos, nesurenka tų penkių procentų reikiamų balsų skaičiaus. Todėl mes turėtumėm tikėtis ne naujos politinės jėgos atsiradimo, o senų politinių jėgų suartėjimo, o galbūt ir susiliejimo“, – dalijosi mintimis politologas Lauras Bielinis.

Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Remigijus Šimašius sako, kad trūksta matymo, jog Liberalų ir centro sąjunga po susijungimo su A.Valinsko vadovaujama partija yra liberalias idėjas atstovaujanti jėga, bet matome daug „įvairių“ niuansų jų veikloje.

„Geriau kai kuriais atvejais išlikti savimi ir nepatekti į Seimą, negu daryti nežinia ką ir patekti“, – sakė R.Šimašius.

K.Brazauskienei pabos žaisti politinius žaidimus.

Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Algis Čaplikas teigia, kad būti kartu rinkimuose yra logiška ir protinga. „Visos bėdos yra Liberalų sąjūdžio vadovybėje. čia priežasčių visokių mes girdėjome: vienam Valinskas nepatiks, kitam Čaplikas... Čia ne rimtų politikų šneka“, – komentavo A.Čaplikas.

Politologo L.Bielinio teigimu, daug šansų seimo rinkimuose neturi nei nauja Artūro Zuoko partija, nei dar net neįsteigta Kristinos Brazauskienės politinė jėga.

„K.Brazauskienei pabos žaisti politinius žaidimus“, – prognozuoja politologas.

Teisingumo viceministras teigia, kad nauja partijų narių patikrinimo tvarka naudinga ir dėl to, kad ateityje kiekvienas žmogus teisingumo ministerijos puslapyje galės pasitikrinti, ar kokia nors politinė jėga nėra įtraukusi jo į savo sąrašus be jo žinios. Iki šiol partijos narių sąrašus privalėjo pateikti tik jei dalyvaudavo rinkimuose ir jie būdavo tikrinami ne taip neišsamiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius