Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 10d. 11:50

Nauja valdžia planuoja reorganizuoti FNTT

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
Juliaus Kalinsko/15min.lt / Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba

Nauja Vyriausybė jau parengė ir antradienį Seimui ketina pateikti savo Vyriausybės programą. Joje – planai reorganizuoti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT).

„Optimizuosime viešąjį saugumą užtikrinančių institucijų skaičių, kad jų atliekamos funkcijos būtų aiškiai apibrėžtos teisės aktuose ir tokiu būdu išvengta jų dubliavimo. Šiuo tikslu reorganizuosime Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą prie VRM“, – rašoma Vyriausybės programoje.

Nauja valdžia ketina taip patobulinti statutinių įstaigų administravimą, finansų ir kitų išteklių valdymą, kad galėtų sumažinti šių įstaigų administravimui skiriamus asignavimus.

„Dėl to bus dar labiau optimizuojama policijos struktūra – ji bus suderinta su egzistuojančia ir praktiškai pasiteisinusia teismų ir prokuratūrų struktūra“, – teigiama programoje.

Be to, pareigūnai bus raginami dirbti ilgiau – pasirinkę  tarnybos stažą pensijai gauti iki 25 tarnybos metų  gaus didesnę pensiją, žada valdantieji.

Vyriausybės programoje numatomas ir visuomeninių teisėjų (tarėjų) instituto teismuose įteisinimas bei tiesioginiai merų rinkimai.

Siekdami kovoti su nepotizmu ir korupcija, valdantieji ketina keisti ir valstybės tarnautojų įdarbinimo tvarką. Šiems turėtų būti vykdoma iš dalies centralizuota atrankos į valstybės tarnybą sistema.

„Sugriežtinsime asmeninę politikų teisinę atsakomybę už žalą, padarytą priimant sprendimus, už Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nesilaikymą“, – žadama Vyriausybės programoje.

Be to, valstybės tarnautojus planuojama įpareigoti pranešti apie sužinotus korupcinius pažeidimus ir korupcinius nusikaltimus savo darbdaviui arba kompetentingoms teisėsaugos institucijoms.

„Jiems to nepadarius, trauksime juos įstatymų nustatyton atsakomybėn ir taikysime kitas teisės aktų leidžiamas poveikio priemones“, – žada valdžia.

Be to, valdantieji žada pailginti patraukimo baudžiamojon atsakomybėn už stambaus masto korupciją ar valstybės lėšų bei turto pasisavinimą terminus bei nustatyti neteisėtai įgyto turto nacionalizavimo taisykles.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min