Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 31d. 19:52

Nauja VTEK nare paskirta Gražina Imbrasienė

Gražina Imbrasienė
LRS nuotr. / Gražina Imbrasienė

Seimas trečiadienį Gražiną Imbrasienę paskyrė nauja Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nare.

Atitinkamas nutarimas slaptu balsavimu priimtas 35 parlamentarams balsavus už, dviem – prieš, penkiems susilaikius, taip pat penki biuleteniai rasti sugadinti.

G.Imbrasienės kandidatūrą į VTEK pateikė premjeras Andrius Kubilius vietoj kadenciją baigusio Ryčio Juozapavičiaus.

Prisistatydama Seimui kaip kandidatė į VTEK G.Imbrasienė sakė, kad dirbant šioje komisijoje yra svarbus yra ne tik skundų tyrimas, bet ir prevencinis, švietėjiškas darbas.

„Tai yra labai svarbi, viena iš korupcijos prevencijos institucijų, kur svarbu ne tik tirti prašymus, skundus, bet ir dirbti prevencinį, švietėjišką darbą“, – prisistatydama Seime apie VTEK sakė G.Imbrasienė.

Teisininkės išsilavinimą turinti G.Imbrasienė pastaruoju metu dirbo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) administravimo valdybos viršininko pavaduotoja, 2000-2005 metais buvo vaikų teisių apsaugos kontrolierė.

Penkeri VTEK nariai skiriami penkerių metų kadencijai. Po vieną VTEK narį Seimui teikia prezidentas, Seimo pirmininkas, ministras pirmininkas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas bei Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas.

Seimo pirmininkas VTEK nariu teikia skirti vieną iš Seimo frakcijų siūlomų kandidatų, ministras pirmininkas – vieną iš Vyriausybės siūlomų kandidatų, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas – vieną iš Lietuvos teisininkų draugijos siūlomų kandidatų, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas – vieną iš šios asociacijos tarybos siūlomų kandidatų.

VTEK pirmininką iš šios komisijos narių Seimo pirmininko teikimu skiria Seimas.

VTEK tiria fizinių ir juridinių asmenų pranešimus, skundus ir prašymus dėl valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų galimo intereso konflikto, prižiūri lobistų veiklą, juos registruoja, yra atsakinga už privačių interesų deklaracijų administravimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min