Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 18d. 07:44

Naujagimių tėvai ieškos teisybės

Kūdikis
Photos.com nuotr. / Kūdikis

Nukentėjusių mažylių tėvai svarsto galimybę kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo. Kokiu skysčiu buvo valomi devyni Šiauliuose nudegimų patyrę naujagimiai, dar nenustatyta.

Apie tai, kad chlorido koncentracija tirpale, kuriuo buvo ištepti mažyliai, 160 kartų viršijo leistiną normą, vakar pranešė sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas. Pasak jo, naujagimius prižiūrinti sesutė, valydama kakliukus, kirkšnytes, pažastėles, naudojo tirpalą „Cutasept F“. „Nors jis nėra skirtas naujagimių priežiūrai, vaikų odelė nuo šio skysčio negalėjo nudegti“, – tvirtino A.Čaplikas.

Koks tirpalas buvo supiltas į buteliuką, kas ir kaip tai padarė, aiškinasi Šiaulių apylinkės prokuratūra ir Šiaulių apskrities ligoninės vidaus auditas. Valstybinės medicininio audito inspekcijos tyrimo išvados dėl nudegintų devynių naujagimių turėtų paaiškėti jau kitą savaitę. Kol vyksta įvykio tyrimas, nuo pareigų nušalintos Šiaulių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos naujagimių skyriaus vedėja Banga Vaitkevičienė bei administratorė Laima Liugienė.

Nukentėjo pirmagimis

Dvidešimtmetė Kuršėnų gyventoja Viktorija Petrauskienė, kurios pirmagimis Dinardas – vienas iš devynių Šiaulių apskrities ligoninėje nudegintų naujagimių, vakar LŽ tvirtino dar nežinanti, ar ji su vyru Pauliumi Petrausku kreipsis į teismą dėl žalos atlyginimo. „Šiandien su kitais tėveliais tarsimės, ką daryti. Tai mūsų pirmas sūnus, o mažučiui jau teko tiek iškentėti!“, – guodėsi V.Petrauskienė. Patirti tokio šoko po gimdymo ji nelinkėtų nė vienai mamai.

3950 gramų 55 centimetrų ūgio berniuko moteris susilaukė gruodžio 11-ąją. Jauna mama pasakojo, kad sesutė dezinfekavimo skysčiu jį tepė šeštadienio, gruodžio 12-osios, rytą. Po pietų, apie 14 val., V.Petrauskienė pastebėjo, kad sūnui ant kakliuko ir prie ausytės atsirado raudona dėmė, nusėta smulkiomis baltomis pūslelėmis. Į palatą netrukus atėjusi budinti gydytoja pasiteiravo, ar vaikui viskas gerai, nes viena mama jau skundėsi dėl išbertos kūdikio odos. „Apžiūrėję sūnų gydytojai teigė, jog tai – alerginė reakcija. Tačiau buvo neaišku, kas sukėlė tokią reakciją“, – sakė V.Petrauskienė. Moteris prisiminė, kad berniukas buvo labai neramus, verkė, o juodu su vyru bandė sūnelį raminti maitindami, supdami.

Mažyliai sveiksta

Tos pačios dienos vakarą visi devyni naujagimiai po maudymo paguldyti į inkubatorius, o pirmadienį tėvų prašymu išvežti į Kauno medicinos universiteto klinikas.

„Raudonos dėmės vaikui ant kūno plėtėsi iki vakaro. Tačiau dabar, po kelių dienų, jų beveik nematyti – likęs tik nedidelis plotelis prie vienos ausytės“, – kalbėjo naujagimio mama. Pasak jos, kūdikį apžiūrėję plastikos chirurgai viliasi, kad nudegimai ryškių pėdsakų nepaliks, tik berniukas, galimas dalykas, bus labiau alergiškas nei kiti vaikai.

Šiandien namo ketinanti grįžti Petrauskų šeima svarsto, kuo galėjo būti nudegintas jų pirmagimis. „Matyt, į odos priežiūrai skirto tirpalo buteliuką kažkas įpylė visai kitokio skysčio. Galbūt kokios grindų ar tualetų dezinfekavimo priemonės“, – svarstė V.Petrauskienė. Panašios nuomonės laikosi ir kitų nudegimus patyrusių naujagimių tėvai.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min