Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujai įmonei ar veiklai vykdyti savivaldybėms reikės Konkurencijos tarybos palaiminimo

 Šarūnas Keserauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Šarūnas Keserauskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Nuo liepos savivaldybės gali steigti įmonę ar patikėti naują ūkinę veiklą jau veikiančioms savo bendrovėms tik gavusios Konkurencijos tarybos leidimą. Pagal Vietos savivaldos įstatymo pataisas savivaldybė gali steigti naujus viešųjų paslaugų teikėjus tik tais atvejais, kai kiti teikėjai viešųjų paslaugų gyventojams neteikia arba nėra pajėgūs jas teikti kokybiškai.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas šią savaitę žurnalistams teigė, kad viešojo ūkio subjektai, ypatingai savivaldybės, turėtų rodyti pavyzdį, kaip reikia užtikrinti konkurenciją rinkoje.

Leidimas naujai savivaldybės ūkinei veiklai vykdyti bus išduotas tik tuo atveju, jeigu paskelbus konkursą paaiškėtų, kad kiti rinkoje veikiantys ar potencialiai galintys veikti ūkio subjektai nevykdytų savivaldybės gyventojų interesams patenkinti būtinos veiklos arba vykdytų ją ne visa apimtimi.

Konkurencijos tarybos teigimu, paskelbusi konkursą, savivaldybė neturi privilegijuoti savo įmonių ir diskriminuoti atskirų įmonių.

Prašymą ūkinei veiklai vykdyti savivaldybės turės pateikti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo įvykdyto konkurso. Jį Konkurencijos taryba išnagrinės ne vėliau kaip per 30 dienų.

„Tikimasi, kad tokie savivaldybių ir jų įmonių veiklos ribojimai sumažins galimybes teikti privilegijas savivaldybių valdomoms įmonėms viešųjų interesų sąskaita bei prielaidas kilti interesų konfliktui, kuomet savivaldybė vienu metu yra veikimo taisykles rinkoje reglamentuojantis ir per savo valdomą įmonę toje pačioje rinkoje veikiantis subjektas“, – teigiama Konkurencijos tarybos pranešime.

Be to, tikimasi, kad bus sudarytos geresnės sąlygos, ypač regionuose, reikštis privačių asmenų ūkinės veiklos laisvei bei iniciatyvai, teikiant savivaldybių bendruomenėms reikalingas paslaugas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min