Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 20d. 15:08

Naujai įsteigtos žaliųjų partijos pirmininku išrinktas Juozas Dautartas

Juozas Dautartas
zaliasis-sajudis.lt nuotr. / Juozas Dautartas

Sekmadienį įsteigtos partijos Lietuvos žaliųjų sąjūdis (LŽSP) pirmininku išrinktas partijos iniciatyvinės grupės vadovas, aplinkosaugininkas Juozas Dautartas.

Jis nugalėjo kitą kandidatą į partijos vadovus – partijai priklausančios Progresyviosios koalicijos lyderį Liną Kranauską.

Vilniuje vykstančiame partijos steigiamajame suvažiavime taip pat patvirtinti partijos įstatai, programa, renkamos valdyba, taryba.

Partijos steigėjų yra 2448. Steigiamajame suvažiavime dalyvauja per 173 žmonių, kurie turi likusių kolegų įgaliojimus.

Partijos steigėjų yra 2448. Steigiamajame suvažiavime dalyvauja per 173 žmonių, kurie turi likusių kolegų įgaliojimus.

J.Dautarto teigimu, „Lietuvos žaliųjų sąjūdis“ yra nuosaiki partija, nepriskirianti savęs nei politinei kairei, nei dešinei.

„Stengsimės dirbti abiem rankomis – ir dešine, ir kaire, man atrodo, taip žmogus sutvertas. Tai nuosaiki žalioji partija, nepriskiriame nei kairiosioms, nei dešiniosioms jėgoms, tiesiog esame žali, kai kur esame kairesni, kai kur dešinesni“, – žurnalistams tvirtino jis.

„Žaliosios partijos (...) visų pirma yra nuosaikios, nepasižymi radikalumu ir eina į politiką, kad žalioji politika atsispindėtų mūsų įstatymuose“, – teigė J.Dautartas.

Anot naujosios partijos lyderio, ši politinė jėga ketina dalyvauti 2012-ųjų Seimo rinkimuose.

„Partija tam ir įsisteigė, kad ji keltų savo kandidatus Seimo rinkimuose“, – žurnalistams sakė jis.

Iniciatoriai sako, kad partijos steigimą paskatino šiandieninė Lietuvos socialinė, ekologinė, politinė situacija ir realios grėsmės, kurios esą kyla kraštui dėl ekologinės politikos ignoravimo.

Naujosios partijos tikslas bus vykdyti žaliąją politiką, saugoti gamtinius išteklius ir aplinką.

„Tai iš esmės yra nauja žalioji ekonominė socialinė politika, kuri turi dvi savo pagrindines kryptis: visų pirma mažinti neigiamą ekonomikos poveikį aplinkai ir kelti žmonių gyvenimo kokybę. Pagrindinė nuostata – (...) kad būtų mažinamas vartotojiškumas, nes dabar visuomenę ištikusi vartojimo krizė, dėl to teršiama gamta, beatodairiškai naudojami gamtos ištekliai“, – BNS sakė partijos pirmininko pavaduotoja Iveta Balčiūnienė.

Žaliųjų sąjūdžio partija taip pat pritarė pareiškimui, kuriame teigia prieštaraujantys Lietuvos ir kaimyninių valstybių atominės energetikos plėtros planams Visagine, Baltarusijos Astravo rajone ir Rusijos Kaliningrado srityje.

„Visas savo jėgas sutelksime, kad tiek mūsų Vyriausybė, tiek užsienio žaliosios partijos, tiek Europos Sąjungos Žaliųjų frakcija imtųsi priemonių, kad tai neįvyktų. Lietuva visai neišnaudojusi tarptautinio masto žaliųjų partijų, kurios pasisako prieš atominę energetiką kaip labai brangią“, – kalbėjo partijos pirmininkas.

Anot naujosios partijos lyderio, ši politinė jėga ketina dalyvauti 2012-ųjų Seimo rinkimuose.

„Palaikymas jau yra, bet kaip jis išsireikš, kokiu mastu, ir ką mes darysime – pirmajame tarybos posėdyje tai nuspręsime. Norime visą eilę teisėtų priemonių taikyti, tame tarpe įskaitant ir galimai referendumą, nes tai nėra tik klausimas energetinis, (...) tai – ir mūsų saugumo klausimas“, – pridūrė J.Dautartas.

Viešai pranešus apie naujos partijos kūrimą, nuo jos atsiribojo Lietuvos žaliųjų sąjūdis. Šio judėjimo lyderis Rimantas Braziulis pareiškė apgailestaujantis, kad su žaliųjų veikla neva nieko bendro neturintys žmonės spekuliuoja judėjimo vardu.

„Lietuvos žaliųjų judėjimo taryba nieko nėra girdėjusi apie Lietuvos žaliųjų sąjūdžio partijos kūrėjų pasiekimus gamtosauginėje veikloje, todėl reiškia nepasitikėjimą šios partijos kūrėjais ir atsiriboja nuo jų veiklos“, – teigė jis.

Pasak pranešimo, Lietuvos žaliųjų judėjimas yra nepolitinė visuomeninė organizacija, kuri nekuria jokios partijos ir niekaip nėra susijusi su kuriamos partijos iniciatyvine grupe.

J.Dautartas savo ruožtu teigia, jog R.Braziulio pareiškimas buvo pernelyg skubotas.

„Matyt, bus akcijos, ar mūsų iniciatyvos, ar jų, kur jie palaikys ar mes palaikysime. Ir Žaliųjų judėjimas, ir ekologiniai judėjimai – visi turi teisę egzistuoti, tiek ir politinis jos sparnas. Mes įvardijame save nuosaikiais, bet iš tikrųjų skaitlingumu jau dabar mes lenkiame dešimtimis kartų bet kokį Žaliųjų judėjimą“, – tvirtino jis.

Politinei partijai įsteigti būtina, kad ji turėtų ne mažiau kaip vieną tūkstantį steigėjų. Lietuvoje šiuo metu oficialiai įregistruota 40 partijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min