Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 17d. 06:30

Naujajam Vilniaus merui – etikos sargų dėmesys

Pasitikėjimą praradusį Vilių Navicką pakeitė Raimundas Alekna
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pasitikėjimą praradusį Vilių Navicką pakeitė Raimundas Alekna

Naujajam Vilniaus merui Raimundui Aleknai penktadienį teks dalyvauti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) posėdyje, kuriame bus aiškinamasi, ar jis nenusižengė tarnybinei etikai.

Į etikos sargų akiratį R.Alekna pateko prieš mėnesį, kai VTEK pradėjo tyrimą dėl jo elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms. Tyrimas pradėtas gavus skundą, kad pernai liepą tuometinis premjero patarėjas ir miesto tarybos narys R.Alekna galėjo dalyvauti savivaldybės tarybos posėdyje, kai buvo svarstomas sprendimas „Pritarti visuomenės sveikatos programoms, finansuojamoms Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2009 metų lėšomis“.

Šiuo sprendimu VšĮ Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro vykdomai „Moksleivių probleminio elgesio mažinimas, keičiant emocinį mikroklimatą mokykloje“ programai buvo skirtas 20 tūkst. Lt finansavimas. R.Alekna anksčiau šiam centrui vadovavo, jame iki šiol dirba ir jo sutuoktinė.

R.Alekna teigė etikos nepažeidęs ir pateikęs tai įrodančią filmuotą medžiagą. „Aš pateikiau filmuotą medžiagą, kurioje aiškiai matosi, kad fiziškai net nesu salėje tuo metu, kai tas klausimas buvo svarstomas“, – sakė R.Alekna.

Paskaitoms neliks laiko

Gruodžio 15 d. tapus Vilniaus meru, R.Aleknai teko atsisakyti tiek ministro pirmininko patarėjo pareigų, tiek paskaitų, kurias jis laisvu laiku būdavo kviečiamas skaityti. „Paskaitoms nebus laiko. Tačiau skandalas dėl to, jog jas skaičiau anksčiau, buvo išpūstas ir tai susiję su mano pretendavimu į mero pareigas. Aš įstatymams nenusižengiau, skaičiau paskaitas ne darbo metu ir jokio atlygio negavau“, – teigė R.Alekna.

Paklaustas, ar ne gaila palikti profesinę psichiatrijos sritį, R.Alekna teigė, kad dabar jam svarbesni kiti dalykai.

„Prioritetai žmogaus gyvenime turi būti labai aiškūs, gal ne visuomet gali daryti tai, kas tau labiausia patinka. Paskaitos palauks, o patirtis, kurią įgauni dirbdamas ministro pirmininko patarėju ar meru, toms paskaitoms tik pasitarnauja, jos bus produktyvesnės, įdomesnės“, – sakė R.Alekna.

Didelių pokyčių nebus

Naujasis meras kardinalių pokyčių Vilniaus savivaldybėje nelinkęs daryti. Departamentų vadovų jis keisti neketina, o su visais buvusiais Viliaus Navicko patarėjais žadėjo kalbėtis asmeniškai ir tada priimti sprendimus, kas toliau liks dirbti jo komandoje. Tik dėl mero patarėja dirbusios tarybos narės, Lietuvos rusų sąjungos atstovės Larisos Dmitrijevos R.Alekna abejonių neturėjo – ji į naująją komandą pakviesta nebus.

„Tai buvo asmeninio pasitikėjimo patarėjai, tad jiems gali būti sunku persiorientuoti. Be to, patarėjai paprastai turi galimybių susirasti darbą, jie neateina iš niekur, tai iniciatyvūs ir daug kur laukiami žmonės, todėl kol kas neturiu konkrečių atsakymų, kas iš jų liks, o kas nebedirbs“, – teigė R.Alekna.

Vienas iš buvusio mero V.Navicko patarėjų, Kęstutis Binkauskas ketvirtadienį „15min“ sakė, jog savo darbo vietos nepalieka, dirbs ir su naujuoju meru. Kalbinta kita patarėja Aurelija Jakaitienė teigė matanti galimybę dirbti su R.Alekna, kadangi taip pat priklauso Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijai, tačiau apie tai su meru dar nesikalbėjusi.

Išlaidos dar nesuskaičiuotos

Jeigu buvę V.Navicko patarėjai savo darbo netektų, anot savivaldybės Personalo skyriaus vedėjo Antano Gadeckio, jiems būtų išmokėta išeitinė kompensacija, kuri yra lygi vieno mėnesio atlyginimui. Mero patarėjai Vilniaus savivaldybėje gauna vienus didžiausių atlyginimų – 5913 Lt, neatskaičius mokesčių. Patarėjų V.Navickas turėjo penkis. Tačiau jeigu kai kurie patarėjai liks dirbti toliau, jokių išeitinių kompensacijų jiems mokama nebus.

V.Navickui, kadangi iš mero pareigų jis pasitraukė savo noru, išeitinė kompensacija nepriklauso.

Kiek kainuos pasikeitimai miesto valdžioje, dar skaičiuojama. Anot savivaldybės Finansų valdymo ir apskaitos departamento direktoriaus Edmundo Kačkaus, kol nėra galutinio patvirtinimo, kas lieka dirbti, o kas yra atleidžiamas, nėra skaičiuojama, kiek visi tie pokyčiai ir kainuos.

Kartu su R.Alekna dirbti pradeda ir ketvirtasis vicemeras bei dar vienas, trečiasis, administracijos direktoriaus pavaduotojas. Vicemeras, kuriuo tapo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos atstovas Jaroslavas Kaminskis, kas mėnesį neatskaičius mokesčių uždirbs 4402 Lt, administracijos direktorius – Liberalų sąjūdžio atstovas Gerardas Jurkonis – 6675 Lt.

Iki gegužės vicemero pareigas ėjęs liberalas Vidmantas Martikonis atlyginimo neimdavo, teigdamas, kad dirba visuomeniniais pagrindais. Naujasis vicemeras, į šį postą ateinantis iš Vilniaus rajono merės patarėjo pareigų, sakė atlygio neatsisakysiantis, tačiau ketinantis jį teisingai uždirbti. „Dar taip nebuvo, kad neuždirbčiau gaunamų pinigų“, – tvirtino vicemeru tapęs J.Kaminskis.

J.Kaminskis savivaldybėje kuruos Turto valdymo ir verslo paslaugų departamento veiklą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min