TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Naująjį sezoną Palanga pasitiks rekordais

Pernai kurorto atidarymo šventės metu vyko teatralizuotas paradas.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Pernai kurorto atidarymo šventės metu vyko teatralizuotas paradas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Palanga šį savaitgalį kviečia įsilieti į vasaros sezono atidarymo šiame kurorte renginių šventę. Organizatoriai neslepia, dėl apkarpytų lėšų fiesta bus kuklesnė – nebus nei iškilmingų karnavalų, nei eisenų, tačiau Palangoje ketinama siekti net dviejų Lietuvos rekordų.

„Svečiai tikrai pajus šventinę dvasią. Rengiama iš turimų resursų kurorto šventė savo turiniu bus gal kiek kuklesnė, tačiau savo dvasia ne ką silpnesnė, nei anksčiau. Biudžetas sumažėjo – šiemet turime 100 tūkst., kai pernai buvo skirta 160 tūkst. Lt“, – sakė vienas iš renginio organizatorių, Palangos kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis.

Nei karnavalo, nei eisenos

Keletą metų kurorto svečius džiugino karnavalai, eisenos, pernai vyko teatralizuotas paradas „Palangos istorija“. Anot N.Stasiulio, šiemet nei karnavalo, nei eisenos nebus. „Istoriniai personažai epizodiškai pasirodys kermošiuje. Netikėtai išlįs sena „Pobeda“ su joje sėdinčiais, senoviniais pajūrio apdarais pasipuošusiais dalyviais“, – sakė direktorius.

Kermošius „Palangos Juzė 2009“ prasidės šeštadienį, 10 val., ir tęsis iki sekmadienio popietės. Jame ketina dalyvauti rekordinis skaičius prekeivių – net 300. Pernai jų būta kone perpus mažiau. 

Vengiame tokių renginių, kurie pritrauktų nekultūringų svečių, – N.Staniulis„Mūsų kermošius keletą metų buvo virtęs Gariūnų turgumi ir tik pernai atgimė kaip tikras kermošius su nauju pavadinimu „Palangos Juzė“. Samdėme specialistą, kuris griežtai kontroliuoja, kad kermošiuje nebūtų jokių kičinių prekių, kad vyrautų tautodailė, kulinarinio paveldo pristatymas“, – sakė N.Stasiulis.

N.Stasiulis akcentavo, kad kurorto atidarymo šventė bus skirta intelektualiai publikai, šeimoms. Pastaraisiais metais čia nebekviečiamos pop grupės, o rengiami kameriniai koncertai. „Vengiame tokių renginių, kurie pritrauktų nekultūringų svečių. Pastaraisiais metais pastebėjome, kad tokių lankytojų tikrai sumažėjo, nes alų iš plastikinių butelių geriančiai publikai čia nebūna ką veikti“, – sakė jis.

Intelektualams skirti renginiai

Ir šiemet šventėje bus gausu intelektualams skirtų renginių – jau penktadienį be kitų parodų bus atidaryta Palangos šilko klubo kūrybos paroda, vakare joje pristatomų darbų autorės parodys autorinių šilko suknelių kolekciją. Šeštadienį visus miesto svečius jau 8 ryto žadins miesto gatvėmis keliausiantys du Palangos pučiamųjų orkestrai. Intelektualai galės rinktis ir viloje „Anapilis“ čia nuo vidurdienio prasidės dailininkų pleneras, arbatos ir poezijos popietė, aukcionas, kuriame bus galima įsigyti dailininkų nutapytus paveikslus. Vakare pažirs klasikos lobynai – vyks kamerinės muzikos koncertas, vėliau muzikuos Palangos orkestras.

Šeimos maloniai laiką galės praleisti apsilankydamos Palangos jaunųjų atlikėjų koncerte, 18 val., Jūratės ir Kastyčio skvere muzikuos „Tele Bim-Bam“.

Fiksuos rekordus

Palangoje šeštadienį agentūra „Factum“ fiksuos net du Lietuvos rekordus. 15 val. Palangos vaikai ir jaunimas nuo tilto paleis 1000 balandžių. Tokį skaičių paukščių akcijai, skirtai Lietuvos tūkstantmečiui paminėti, skirs 19-ka aukštaskraidžių balandžių augintojų iš Vakarų Lietuvos bei Latvijos.

Egidijaus Jankausko/15min.lt nuotr./Šeštadienį Palangoje bus siekiama dviejų rekordų. Vienas iš jų – į dangų vienu metu pakils 1000 balandžių.
Egidijaus Jankausko/15min.lt nuotr./Šeštadienį Palangoje bus siekiama dviejų rekordų. Vienas iš jų – į dangų vienu metu pakils 1000 balandžių.

Anot vieno iš šios akcijos sumanytojų, balandžių augintojo Reinoldo Liaudansko, balandžiai pakils į dangų ir grįš į namus. „Balandžius paleis vaikai, miesto valdžios atstovai, dalis jų bus paleisti iš automobilio priekabos. Tokio renginio Baltijos šalyje dar nebuvo“, – sakė palangiškis. Palangoje šeštadienį jau tradiciškai vyks ir dekoratyvinių balandžių paroda.

Dar vienas rekordas bus fiksuojamas J.Basanavičiaus gatvėje. Kurorte šeštadienį vyks tarptautinis linijinių šokių festivalis. Į jį atvyks net 50 klubų atstovai iš 38 Lietuvos miestų. „Festivalio dalyvių skaičius kasmet auga. Pirmais metais jų buvo 250. Šiais, ketvirtais metais, sulauksime net apie 1200 – 1300 dalyvių, iš kurių daugiau kaip 100 atvyks iš Latvijos, Estijos, Norvegijos. Gimė mintis užfiksuoti rekordą“, – sakė šio renginio koordinatorė Rūta Židžiūnienė. Šimtai šokėjų savo pasirodymą pradės 17 val. Basanavičiaus gatvėje. 

Gaudys menkes

Į pajūrį šeštadienį turėtų skubėti ir žūklės mėgėjai – tiesa, tik turintys visą reikalingą įrangą. Čia jau 12-tą kartą nuo 8 iki pat 16 val. vyks menkių gaudymo varžybos. Tradiciniame renginyje paprastai dalyvauja apie 50 žūklautojų.

„Tam reikia katerio arba valties, kad būtų galima po du išplaukti į jūrą ir žvejoti menkes“, – sakė šio renginio koordinatorius Darius Bublys. Smalsuoliai 16 val. turėtų skubėti prie centrinės gelbėjimo stoties, kur pargrįžę žūklautojai svers žuvį, apdovanos daugiausia žuvies ir sunkiausia menkę sugavusius žūklautojus. Prie stoties koncertuos Vytautas Grubliauskas – Kongas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Palanga
Parašykite atsiliepimą apie 15min