Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujam parkui šalia „Siemens“ arenos ieškos pavadinimo

Naujam parkui ieškos pavadinimo
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Parkas jau sutvarkytas, bet dar be pavadinimo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šalia „Siemens“ arenos sutvarkytas naujas parkas jau atviras norintiems pasivaikščioti raudona skaldele nubertais takais ar pasigrožėti tvenkiniais. Tačiau kol kas parkas neturi pavadinimo, kurį siūlyti galės visi vilniečiai.

Sklypas, kuriame šiuo metu stovi „Siemens“ arena, „Ozo“ pramogų ir prekybos centras, vandens pramogų parkas, biurų ir gyvenamųjų būstų pastatai, sukėlė nemažai šurmulio. Buvo kalbama, kad sklypas esą neteisėtai atiteko su sostines meru Artūru Zuoku sietai bendrovei „Rubikon“ (dabar – ICOR).

Oficialiai skelbiama, kad teritoriją tarp Ozo, Kalvarijų ir Geležinio Vilko gatvių prieš daugiau nei dešimtmetį Vilniaus miesto savivaldybė pagal sutartį perdavė bendrovei „Ogmios Astra pramogų centras“. Vėliau teisę čia šeimininkauti perėmė „Rubicon“. Pasirašytoje sutartyje buvo numatytos sąlygos pastatyti universalią areną, vandens pramogų parką, o šalia sutvarkyti poilsio zoną – žalią parką.

Skelbs pavadinimo konkursą

Parką teritorijos vystytojai ėmėsi tvarkyti pastatę ne tik areną ir vandens pramogų parką, bet ir prekybos centrą, biurus ir gyvenamuosius būstus. Anot Vilniaus mero A.Zuoko, parko teritorija yra apie 8,5 ha, o jį sutvarkyti reikėjo apie 2,4 mln. Lt.

„Šis parkas iki šiol neturi pavadinimo, galima bus skelbti konkursą. Kaip ir visas viešąsias erdves, dabar šį parką prižiūrės miestas. Teritorija dar keisis, gal daugiau naujų želdynų atsiras, jau pasodinti paaugs“, – sakė meras.

Anot Vilniaus savivaldybės Miesto estetikos skyriaus vedėjos Vaivos Deveikienės, šitas parkas atsirado ne tuščioje vietoje, o labai vertingoje gamtinėje teritorijoje, kurioje ežerėlių sistema susiformavo dar ledynmečiu. „Tą vietą labai norėjome išsaugoti. Dabar išryškinta jos struktūra, atkurti vandens telkiniai, kurie žaidžia atspindžiais ir puošia parką. Išsaugoti medžiai, pasodinta daug naujų. Tvarkant parką išsaugotas gamtinis reljefas suformuojant patogius takus“, – teigė V.Deveikienė.

Atsiras ir skulptūrų

Ateityje parke turėtų atsirasti ir skulptūrų, joms yra numatytos vietos. Ketinta įrengti ir sporto renginių zoną, bet vėliau pasiūlyta jos atsisakyti arba bent jau įrengimą nukelti vėlesniam laikui. Planuota, kad čia galėtų būti futbolo aikštė ir teniso kortai. Šiuo metu palikta didelė pieva, kurioje galima ir žaisti, ir aitvarus laidyti.

Nuo Geležinio Vilko gatvės parką apjuos nauja gatvė, kuri tęsis iki Kalvarijų gatvės. Ji turėtų būti atidaryta galbūt jau kitais metais.

Šią savaitę ketinama pradėti tvarkyti ir Sereikiškių parką. Ketvirtadienį šiame parke prasidės archeologiniai kasinėjimai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min