Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 13d. 06:03

Naujas K.Vildžiūno filmas gims Kaune

Televizijos seriale „Nekviesta meilė“ ir teatro scenoje pastaruoju metu daugiausia matomas aktorius A.Bialobžeskis filme kurs vieną pagrindinių herojų – tėvą.
culture.lt nuotr. / Televizijos seriale „Nekviesta meilė“ ir teatro scenoje pastaruoju metu daugiausia matomas aktorius A.Bialobžeskis filme kurs vieną pagrindinių herojų – tėvą.
Iki šiol kino kūrėjų retai lankytas Kaunas pagaliau sulaukė savo laimės valandos – šią vasarą laikinojoje sostinėje bus filmuojama didžioji dalis režisieriaus Kristijono Vildžiūno kuriamo pilnametražio filmo „Kai apkabinsiu tave“.

Kino juosta pasakoja apie kauniečių šeimos – tėvo ir dukros likimą. Tarpukario Kaune gyvenę žmonės istorinių įvykių blaškomi po pasaulį, atsiduria Vokietijoje – Berlyne, JAV – Čikagoje. Vis dėlto didžioji filmo dalis siejasi su Kaunu. Būtent todėl filmo autoriai ir pradėjo žvalgytis į šį miestą. O apsižvalgę nustebo čia radę ryškią ano laikmečio dvasią.

„Kaunas yra išlaikęs unikalią tarpukario architektūrą. Senojo miesto dvasia tvyro ne tik garsių kauniečių namuose-muziejuose, bet ir privačiuose namuose ar butuose: originalių tarpukario Kauno interjerų nekeitė juose gyvenę žmonės, jų vaikai ar anūkai. Senamiesčio gatvių struktūra – tokia pati, kaip tarpukariu. Todėl filmo kūrėjams turėjome ką pasiūlyti“, – džiaugėsi vakar galimas filmavimo vietas kartu su prodiusere Ulijana Kim ir režisieriumi Kristijonu Vildžiūnu apžiūrėjusi VšĮ „Potiomkinas“ direktorė Giedrė Aleksandravičiūtė.

Filmo kūrybinė grupė apžiūrėjo Senamiestyje įsikūrusį Juozo Tumo-Vaižganto butą-muziejų, buvusią psichiatrijos ligoninę, kurioje dabar veikia Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, ir kitas vietas, kuriose vasarą ketinama filmuoti. Filmo prodiuserės U.Kim teigimu, planuojama, kad laikinojoje sostinėje bus sukurta didžioji dalis filmo. Likusi dalis bus filmuojama Berlyne.

Pagrindinius vaidmenis – tėvo ir dukros – kino juostoje kurs aktoriai Andrius Bialobžeskis ir Elžbieta Latėnaitė. A.Bialobžeskis režisieriaus K.Vildžiūno filmuose vaidina ne pirmą kartą. Jis buvo pagrindinis herojus režisieriaus kurtoje juostoje „Aš esu tu“.

Pirmą kartą Kaune filmą kursianti kūrybinė grupė stebėjosi, kaip stipriai miestas ir kauniečiai skiriasi nuo Vilniaus. „Jau dabar matome, kad darbo sąlygos čia bus geresnės. Žmonės geranoriškai siūlo pagalbą, meras sutiko būti filmo globėju. Be to, Kaune kur kas geresnės sąlygos pasistatyti transportą“, – pagyrų laikinajai sostinei negailėjo U.Kim.

Prie projekto prisidedanti G.Aleksandravičiūtė vylėsi, kad po šio filmo Kauną atras ir kiti kino kūrėjai: „Lietuvoje nėra regioninės kino politikos, todėl didžioji dalis filmų kuriami Vilniuje arba pajūryje. Pastarąjį kartą visas filmas, ne maža dalis jo scenų, Kaune buvo kuriamas 1981 metais. Tai – režisieriaus B.Talačkos „Raudonmedžio Rojus“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min