Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujas Kalvarijų turgaus šeimininkas – iki Naujųjų

Kalvarijų turgaus nuomos konkursas įstrigo mažiausia mėnesiui.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kalvarijų turgaus nuomos konkursas įstrigo mažiausia mėnesiui.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas leido toliau vykdyti Kalvarijų turgavietės nuomos konkursą. Pusantro mėnesio vėluojantį konkursą Vilniaus miesto savivaldybė tikisi baigti iki Naujųjų metų.

Kalvarijų turgaus valdybos pirmininkas, Vilniaus mero patarėjas Kęstutis Binkauskas teigė, kad toks teismo sprendimas įrodo, jog konkursas organizuojamas skaidriai, sąžiningai ir pagal visus įstatymus. „Konkursą pratęsime tiek, kiek jis buvo sustabdytas – apie pusantro mėnesio. Iki Naujųjų metų tikimės paskelbti nugalėtoją. Atplėšę vokus vertinsime pasiūlymus, kompanijų, kurios juos pateiks, patikimumą, reikalausime pateikti garantijas, kad darbai bus atlikti tinkamai“, – sakė K.Binkauskas.

Besidominčiųjų yra

Anot K.Binkausko, priekaištai, kad konkursas organizuojamas taip, jog jame galėtų dalyvauti tik viena kompanija, yra nepagrįsti. „Kai vasarą paskelbėme konkursą, 10 kompanijų pareiškė norą jame dalyvauti ir pasiėmė konkurso medžiagą. Aš manau, kad šios kompanijos turėtų grįžti, nes susidomėjimas buvo rimtas“, – teigė Kalvarijų turgaus valdybos pirmininkas.

Į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydamos stabdyti Vilniaus miesto tarybos sprendimą dėl Kalvarijų turgaus nuomos konkurso kreipėsi turgaus prekeiviams atstovaujanti asociacija „Kalvarijų turgus visiems“ ir profesinė sąjunga „Mūsų reikalas“. Jų atstovai teigė, kad buvo pažeistas viešasis interesas, nes ruošdami konkurso sąlygas savivaldybės atstovai nesitarė su prekeiviais, nepaisė jų nuomonės.

Vilniaus miesto taryba sprendimą skelbti konkursą ir išnuomoti Kalvarijų turgų 25 metams priėmė birželio 30-ąją. Nuomininkas privalės rekonstruoti turgavietę jos neuždarydamas ir tam skirti ne mažiau negu 25 mln. Lt. Numatoma, kad, be šių investicijų, per metus nuomininkas savivaldybei dar turės sumokėti 1 mln. Lt nuomos mokesčio, šiuo metu turgavietėje surenkama apie 0,5 mln. Lt.

Konkurso dalyviai iš anksto gali susipažinti su nuomos sutartimi, kurią privalės pasirašyti, nes ją su konkurso nuostatomis patvirtino sostinės taryba. Jos keisti pagal konkurso laimėtojo poreikius nebus galima.

„Vienas pagrindinių reikalavimų yra toks, kad visas nekilnojamasis turtas būtų registruojamas tik savivaldybės vardu. Tad savivaldybė turės stiprių svertų, kaip valdyti nuomininką, kad istorinė turgavietė išliktų, o ne virstų prekybos centru“, – sakė K.Binkauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min