Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 13d. 20:42

Naujas lėšų taupymas: Lietuvos ambasadose nebeliks policijos atašė

Policijos atašė Airijoje tinklalapis
Interneto nuotr. / Policijos atašė Airijoje tinklalapis

Policijai sunkmečiu taupant lėšas, iš Lietuvos ambasadų Dubline ir Madride atšaukiami specialieji policijos atašė, iki šiol glaudžiai bendravę tiek su Ispanijos bei Airijos pareigūnais, tiek ir su mūsų tautiečiais šiose šalyse.

Apie tai, kad specialaus atašė nebelieka Airijos Respublikoje, skelbia ir policijos atašė Airijoje tinklalapis.

„Gerbiami tautiečiai, nuo 2009 m. birželio 1 d. šis tinklalapis nebeveiks, nes Lietuvos policijos atašė Airijoje pareigybė yra atšaukiama", – skelbia tinklalapis.

Lietuvos policija iki šiol turėjo penkis specialiuosius atašė užsienio šalyse. Du pareigūnai dirba Europos policijos biure (EUROPOL). Vienas iš jų taip pat yra ir specialusis atašė Nyderlandams.

Po vieną žmogų darbuojasi Lietuvos ambasadoje Ispanijos Karalystės sostinėje Madride, Lietuvos ambasadoje Airijos Respublikos sostinėje Dubline ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie Europos Sąjungos.

Nuo birželio 1 d. specialieji atašė iš Madrido ir Dublino yra atšaukiami.

„Tokiu būdu vien šiemet, per likusius septynis metų mėnesius, bus sutaupyta apie 300 tūkst. litų. Kitais metais – dar apie 800 tūkst. litų. Iš viso per pusantrų metų bus sutaupyta 1 mln. 100 tūkst. litų", – 15min.lt žurnalistui sakė Policijos departamento atstovė spaudai Danutė Daunoravičiūtė.

Departamento atstovė taip pat informavo, kad iki šiol per metus visų penkių policijos atašė išlaikymas užsienyje mūsų šalies mokesčių mokėtojams kainuodavo 1,8 milijono litų.

Planuodavo bendras operacijas, padėdavo tautiečiams

Specialiųjų Lietuvos policijos atašė užsienyje pareigybės atsirado kilus būtinybei glaudžiau ir operatyviau bendrauti su kitų šalių pareigūnais. Į policijos atašė funkcijas įeina ryšių su valstybės, į kurią jis yra siunčiamas, teisėsaugos pareigūnais plėtojimas, apsikeitimas informacija su jais.

Vien šiemet per likusius septynis mėnesius bus sutaupyta apie 300 tūkst. litų. Kitais metais - dar apie 800 tūkst. litų. Iš viso per pusantrų metų bus sutaupyta 1 mln. 100 tūkst. litųPolicijos atašė su kitos šalies pareigūnais mūsų policininkams padeda planuoti bendras operacijas, vykdant asmenų bei daiktų paiešką, taip pat atlieka kitus veiksmus, reikalingus tirti nusikalstamas veiklas. Atašė savo kompetencijos ribose taip pat reprezentuoja Lietuvos policiją užsienio šalyse.

Policijos atašė Airijos Respublikoje pareigybė atsirado po 2005 m., kai lietuvių bendruomenė šioje šalyje kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją ir tiesiogiai į Policijos departamentą, prašydama atsiųsti žmogų, kuris būtų tarsi tarpininkas, bendraujant su Airijos pareigūnais.

Nuo pat pareigybės įkūrimo iki dabar Dubline darbavosi specialusis atašė Donatas Malaškevičius.

Šiek tiek anksčiau, 2003 metais, dėl panašių priežasčių atsirado ir policijos atašė pareigybė Ispanijoje. Ketverius metus ten dirbo vienas žmogus, pastaruoju metu Madride darbavosi specialusis atašė Tomas Antulis.

Tarptautinės operacijos nenukentės, procedūros pailgės

Ar nenukentės Lietuvos policijos vykdomos tarptautinės operacijos šiose šalyse, iš kurių specialieji atašė atšaukiami? Policijos departamento atstovė spaudai D.Daunoravičiūtė teigia, kad ne.

„Tarptautinės operacijos nenukentės, tačiau gali atsirasti nenumatytų detalių, kurios būdavo labai nesudėtingai išsprendžiamos, turint savo žmogų valstybėje, su kurios pareigūnais operacija vyksta. Bendradarbiavimas buvo kur kas greitesnis ir veiksmingesnis. Kai kurios teisinės procedūros dabar gali užtrukti", – teigia D.Daunoravičiūtė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min