2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
04 05

Naujas Vilniaus rajonas su tūkstančiais gyventojų: kokia ateitis piešiama Verkių autobusų parkui?

Vietoj Vilniaus Verkių autobusų parko ateityje gali išaugti didžiulis naujas gyvenamasis rajonas, o visame Žirmūnų pramoniniame parke apsigyventi galėtų net 30 tūkst. gyventojų. Apie tokį planą kalba architektas Tadas Jonauskis. Autobusų parkas iškeliamas į du naujus sostinės pakraščiuose. Viename iš jų, atsirasiančiame Liepkalnyje, jau pradėti medžių iškėlimo darbai.
Vilnius
Vilniaus autobusų parkas Žirmūnuose / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Beveik 5 dešimtmečius uždara teritorija

Apie naująjį projektą feisbuke parašė mero patarėjas Karolis Žukauskas.

„1964 m. Vilniaus pakraštyje, Žirmūnuose, buvo pastatytas naujas Verkių autobusų parkas, kuriame esančiame didžiausiame Baltijos šalyse dengtame angare tilpo 400 autobusų. Jo prireikė, nes pirmajame tokiame autobusų parke, kuris nuo 1932 m. buvo įsikūręs Savanorių prospekte (maždaug prie Neste degalinės ir RIMI, priešais Vingio kino teatrą), nebesutilpo autobusai.

Fast forward į priekį – po 60 metų ši autobusų parko teritorija jau nebėra miesto pakraštyje, greičiau visai netoli centro. Didžiulis uždaras negyvas kvartalas, asfalto dykra su didžiuliu angaru. Turėti tokį greta miesto centro – tokia pati keista prabanga, kaip namuose svetainėje laikyti skalbimo mašiną.

Todėl savivaldybė jau prieš kurį laiką suplanavo šio autobusų parko iškėlimą į naujus, miesto pakraštyje esančius parkus.

Verkių autobusų parkas galės virsti naujomis viešomis erdvėmis, mokykla, darželiu, gyvenamaisiais namais – čia tilps net keli kvartalai. Bet dar svarbiau, kad jis gali būti viso Žirmūnų pramoninio rajono pokyčių akseleratoriumi. Šios teritorijos dydis – kosminis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min