2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
11 20

Naujas sklypas draustinyje: pasipiktinę kaimynai kovoja, kad jo nebūtų

Vilniuje, Nemenčinės plento prieigose esančios Lauksargio gatvės gyventojai jau kurį laiką kovoja dėl to, kad jų kaimynystėje nebūtų suformuotas ir grąžintas dar vienas žemės sklypas. Anot vietinių, sklypas formuojamas pažeidžiant teisės aktus, jau nekalbant apie tai, kad ketinama atverti galimybę statyboms šioje vietoje, nors tai Aukštagirio geomorfologinis draustinis, kuriame statybos galimos tik ant buvusių namų pamatų.
Sklypas Lauksargio gatvėje
Sklypas Lauksargio gatvėje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Mato pažeidimų

Šios gatvės gyventojų bendruomenė stebi, kaip 93 numeriu pažymėto sklypo kaimynystėje ketinama suformuoti dar vieną sklypą ir jį grąžinti žmonėms, kurie teisę atgauti žemę čia perpirko iš paveldėjimo teisę turėjusios moters. Šis procesas jiems irgi kelia klausimų, sako kaimynai, tačiau jie pirmiausia žiūri į valstybines institucijas ir pastarųjų sprendimus.

Bendruomenės atstovai tikina matantys pažeidimų, kaip teritorijoje, kuri patenka į Aukštagirio geomorfologinį draustinį, šiuo metu ketinama suformuoti ir grąžinti sklypą. O tuo pačiu esą ir atverti galimybes namo statybai.

Anot gyventojų, jiems nesuprantama, kodėl sklypas formuojamas vos 586 kv. m (nepilni 6 arai) teritorijoje, nors tai draustinis, kuriam taikomas specialus apsauginis reguliavimas.

Spalį rašytame rašte Vilniaus miesto savivaldybei, Nacionalinei žemės tarnybai ir Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijai gyventojai reikalavo „nutraukti sklypo prie Lauksargio g. 93, Vilnius formavimo procedūrą ir jo neformuoti“.

Rašte teigiama, kad Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus skyrius dar 2022 metų balandį yra priėmęs sprendimą „Dėl sutikimo tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus ir statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai“ būtent toje valstybinėje žemėje.

Pagal šį sprendimą šių metų liepą buvo išduotas ir statybą leidžiantis dokumentas, tokiu būdu sudarant sąlygas įrengti ir įteisinti įrengti „nuo pat sklypo sodybos įkūrimo (daugiau nei prieš 70 metų) egzistavusį įvažiavimą“. Sodyba yra Lauksargio g. 93.

Šį sprendimą Lietuvos administracinių ginčų komisijai apskundė į šią žemę pretenduojantis žmogus.

Bijo namo statybų

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min