Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujas spektaklis – su vertimu į gestų kalbą

Spektaklį „Sveiki!“ kūrė jaunimas, jame atskleistas jaunų žmonių požiūris į gyvenimą – džiaugsmus bei problemas
Jaunimo asociacijos „Teatronas“ nuotr. / Spektaklį „Sveiki!“ kūrė jaunimas, jame atskleistas jaunų žmonių požiūris į gyvenimą – džiaugsmus bei problemas
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno kultūros centre „Tautos namai“ asociacija „Teatronas“ šį penktadienį pristatys dviejų dalių spektaklį jaunimui „Sveiki!“. Režisieriaus Gildo Aleksos pastatytas spektaklis bus rodomas su vertimu į gestų kalbą.

Pasak vaidinimo autorių, „Sveiki!“ yra sudėtingas dviejų dalių spektaklis, nors ir skirtas jaunam žiūrovui. Tai pasakojimas apie jaunimą, apie jų elgesį, mąstymą. Scenoje vaidinantys jauni aktoriai kalba ta pačia kalba, kaip ir salėje sėdintys žiūrovai, nes yra bendraamžiais. Paaugliai ant scenos mato savo, draugų ir pažįstamų prototipus.

Pasak spektaklio režisieriaus G.Aleksos, kūrinys ne tik skirtas jaunimui. Jo autoriai – tie patys jauni žmonės. „Šiuo metu Lietuvoje stinga tokio tipo spektaklių. Todėl mano spektaklyje vaidinantis jaunimas nusprendė viską daryti patys: jie parašė pjesę, parinko muziką, sukūrė scenografiją. Nepaisant to, kad nė vienas jų nėra baigęs aukštosios mokyklos, jaunatviškas maksimalizmas padėjo jiems išreikšti save daugelyje meno sričių ir tai perteikti teatre“, – sakė režisierius. Pasak jo, spektaklyje pritaikomi realūs vaizdai su realybėje pasitaikančiomis klaidomis.  „Todėl kartais žiūrovas galės pasijusti tarsi pažiūrėjęs į veidrodį“, – savo nuomonę išsakė G.Aleksa.

Naikins sieną tarp žmonių

Sausio 22 dieną Kauno publikai pristatomas spektaklis „Sveiki!“ bus verčiamas į gestų kalbą. Idėja tai padaryti kilo asociacijos „Teatronas“ nariams, kai sužinojo apie tai, kokias menkas galimybes dalyvauti kultūriniuose renginiuose Lietuvoje turi kurtieji ir neprigirdintieji. Spektaklyje gestų kalbos vertėjas bus apšviestas scenos šone – taip jis netrukdys ir neįsiterps į spektaklio eigą.

„Vienoje salėje reginiu mėgausis ir girdintys, ir negirdintys. Taip tikimės panaikinti dažnai nesąmoningai pastatytą nematomą sieną tarp žmonių. Turime omenyje ne tik skiriančią negalią. Net ir neturėdami negalios žmonės kenčia nuo nesusikalbėjimo, izoliacijos ir netolerancijos“, – sakė spektaklio autoriai.

Spektaklio pradžia – penktadienį, 17 val.

Komentarai
Temos Gestų kalba
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min