TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujas stadionas kvepia afera

Naujosios Vilnios stadione šiuo metu galima spardyti ne kamuolį, bet šiukšles, o iš   tribūnų belikę griuvėsiai.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Naujosios Vilnios stadione šiuo metu galima spardyti ne kamuolį, bet šiukšles, o iš tribūnų belikę griuvėsiai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Naujojoje Vilnioje turėtų atsirasti naujas futbolo aikštynas, kurio kaina gali siekti per 100 mln. Lt. Šiemet ketinama aikštyną tik suprojektuoti, o kitąmet apsispręsti dėl finansavimo ir statybų. Tačiau kai kurie politikai įtaria, kad rezgama didelė afera ir sklypas atsidurs privačiose rankose.

Vilniaus savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija antradienį nusprendė, kad futbolo aikštyno Naujojoje Vilnioje, Karklų gatvėje, techninį projektą rengs bendrovė „Hidrostatybos projektai“. Projektavimo darbams savivaldybė buvo numačiusi 900 tūkst. Lt, tačiau konkurso metu darbus pavyko nupirkti beveik 100 tūkst. Lt pigiau.

Statybos – nebent kitąmet

Anot „Vilniaus vystymo kompanijos“ vadovo Renato Dūdonio, kol kas dar negalima kalbėti, nei kada prasidės paties stadiono statybos, nei kiek jos kainuos. Esą tai paaiškės parengus projektą ir sąmatą. Todėl naujienų įgyvendinant šį projektą galima laukti ne anksčiau, negu kitų metų sausį ar vasarį.

„Projektavimo darbai turi būti atlikti šiais metais ir tada bus paskaičiuota sąmata, paskelbtas statybų konkursas, bet visų pirma turėtų būti išspręstas finansavimo klausimas. Kol to nebus, tol nebus ir statybų konkurso. Gal projektas bus teikiamas europinėms lėšoms gauti, gal bandoma pritraukti investuotojų, gal kokiu kitu keliu eis savivaldybė“, – svarstė R.Dūdonis.

Numatoma, kad Naujojoje Vilnioje atsiras septynios futbolo aikštės, bent viena iš jų bus dengta, taip pat ketinama statyti bendrabutį, viešbutį. Visas aikštynas turėtų užimti apie 17 hektarų plotą. Šiuo metu teritorija yra apleista, visur primėtyta šiukšlių, o iš buvusių tribūnų telikę griuvėsiai.

Naujosios Vilnios seniūnas Jurijus Gridiuško džiaugtųsi, jeigu šis projektas būtų įgyvendintas. „Šitas stadionas pagyvintų rajono infrastruktūrą, ateitų investicijos, kurios labai reikalingos Naujajai Vilniai“, – dėstė jis.

Dalijasi įtarimais

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Apgriuvęs Naujosios Vilnios stadionas.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Apgriuvęs Naujosios Vilnios stadionas.

Tačiau savivaldybės užmojai kai kuriems Vilniaus tarybos politikams kelia įtarimų.  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos vadovas Vidas Urbonavičius stebisi: skelbiamas konkursas dėl projektavimo darbų, nors oficialiai neatskleidžiama, kas aikštynų statybas galėtų finansuoti.

„Galimybių studija parodė, kad šitas projektas komerciškai nėra atsiperkantis. O jie skelbia konkursą projektavimo darbams. Tai man jau kvepia afera, kad kažkokiam investuotojui už savivaldybės pinigus galimai projektuojamas stadionas. Jeigu vėliau savivaldybė neturės pinigų aikštynui išpirkti, visas kompleksas su žemės sklypu atsidurs privačiose rankose“, – įtarimais dalinosi V.Urbonavičius.

Politikas pabrėžė, kad nėra kalbama apie galimybę investuotoją parinkti konkurso būdu, kai visi norintys galėtų apžiūrėti ir susipažinti su projektu.

Panaši istorija

V.Urbonavičiui ši situacija primena jau beveik dešimties metų senumo istoriją, kai sklypas, kuriame buvo pastatyta „Siemens“ arena, atiteko įmonių grupei „Rubicon“ (dabar „Icor“ – aut.past.). Įtarimus, anot V.Urbonavičiaus, stiprina tai, kad trūksta informacijos apie šį projektą ir galimus investuotojus, savivaldybės derybas su jais: „Tiek laiko niekam nereikėjo to stadiono, o dabar staiga skyrė pinigus projektavimo darbams. Kam skirti tiek pinigų, jeigu savivaldybė neturi lėšų statyboms?“

Nuogąstavimų dėl šio projekto yra išsakę ir gyventojai, nes ne visi yra patenkinti numatomomis statybomis, ir aplinkosaugininkai, kadangi per šią teritoriją eina ežių migracijos kelias. Tačiau, R.Dūdonio teigimu, visi šie klausimai turėjo būti keliami prieš patvirtinant teritorijos detalųjį planą. Šiuo metu planas jau yra patvirtintas.

 J.Pinskus: Projektas senas

Jeigu mes klausytume opozicijos, turėtume nieko nedaryti. Konservatorių tokia maniera – kai nieko nėra, tai ir nereikia kritikuoti. Šitas projektas yra senas, ne dabar sugalvotas. Detalusis planas nėra padaromas per vieną dieną, bet tas procesas baigėsi, todėl logiška, kad seka techninio projekto rengimas.

Yra galimybė gauti lėšų iš Europos Sąjungos fondų. 2014–2020 m. finansavimo prioritetas bus skiriamas sporto infrastruktūrai. Projektus gauti tas lėšas turime teikti jau 2013 m.

Be to, šiuo metu Vilniaus savivaldybėje tvarkoma dokumentacija ir ruošiamasi parengti iki 50 mokyklų stadionų techninius projektus. Norima pasinaudoti 2014–2020 m. ES parama ir gauti lėšų stadionams sutvarkyti. Galvojama kiekvienam stadionui skirti apie 0,5–2 mln. Lt. Norime, kad kiekviena mokykla turėtų stadioną ne su ištrupėjusiu asfaltu, o tokį, kokį turi Balsių mokykla.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min