Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 28d. 06:10

Naujasis karilionas-treniruoklis – jau Klaipėdoje

Kariliono klaviatūra
Koncertų salės nuotr. / Kariliono klaviatūra

Į Klaipėdą iš Olandijos atgabentas pratyboms skirtas karilionas.

Jo misija – pakeisti ir pralenkti dvidešimt metų uostamiesčio karilionininkams tarnavusį, tačiau kokybės ir laikmečio reikalavimų nebeatitikusį senąjį kariliono analogą.

Šio vienintelio Lietuvoje tokio klavišinio muzikos instrumento atgabenimas į Klaipėdos koncertų salę užbaigė investicinio projekto „Klaipėdos kariliono sutvarkymas“ darbų estafetę. Iš pradžių buvo atlikta Centrinio pašto bokšto rekonstrukcija, o 2006 –ųjų Kalėdas klaipėdiečiai pasitiko 48 naujai nulietų varpų gausmu. Galiausiai dabar mechaninį repeticijoms skirtą instrumentą pakeitė naujas ir novatoriškas elektroninis kariliono treniruoklis.

Pratyboms skirtas klavišinis muzikos instrumentas pretenduoja ne tik į modernumo, tačiau ir į ilgaamžiškumo epitetus, mat buvo gaminamas iš aukščiausios kokybės medžiagų, laikantis naujausių pasaulinių standartų. Varpai nulieti iš specialaus bronzos lydinio, instrumento techninė įranga pagaminta iš nerūdijančio plieno, medinei daliai naudotas vien tik džiovintas ąžuolas, kuris užtikrina, jog treniruoklis laikui bėgant nesideformuos. Naujasis instrumentas atlikėjams suteiks galimybę įrašyti, saugoti, redaguoti ir perklausyti sugrotus kūrinius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min