Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujasis Kauno meras Rimantas Mikaitis: „Andrius Kupčinskas turėjo visas galimybes likti meru“

Rimantas Mikaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rimantas Mikaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Netikėtai naujuoju Kauno meru tapęs liberalų sąjūdžio atstovas Rimantas Mikaitis neslėpė, jog palikti konservatorių suburtą koaliciją jį privertė faktas, jog tame pačiame miesto valdžios vežime sėdės ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai.

Prieš savaitę kartu su konservatoriais, jaunalietuviais ir „Tvarkos ir teisingumo“ atstovais koalicinę sutartį pasirašęs R.Mikaitis savo partnerius paliko paskutinę akimirką.

„Dar prieš 24 valandas apie tai net negalvojau“, – prisipažino naujasis meras.

Tik ketvirtadienį ryte vykusiame tarybos posėdyje apie suburtą naujos sudėties koaliciją paskelbęs Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis Kauną valdys kartu su socialdemokratais, „Vieningu Kaunu“, „Jaunąja Lietuva“, Darbo partija bei buvusio Kauno mero Arvydo Garbaravičiaus valdoma Liberalų ir centro sąjunga.

R.Mikaičio pavaduotojais paskirti „Vieningo Kauno“ atstovas Povilas Mačiulis, jaunalietuvių lyderis Stanislovas Buškevičius bei socdemas Kęstutis Kriščiūnas.

– Sakykite, koks jausmas? – žurnalistai paklausė R.Mikaičio.

– Jausmas, kaip turbūt tokiu atveju ir turėtų būti, yra dvejopas. Viena vertus, džiugu, kad pakankamai didelis tarybos narių skaičius išreiškė pasitikėjimą manimi. Tai tam tikra prasme pranoko mano lūkesčius. Kita vertus, jaučiu tą užgriūvančią atsakomybę ir manau, kad ateinanti naktis bus apmąstymų naktis.

– Sakykite, o kokia buvo Jūsų praėjusi naktis, apie kurią čia buvo nemažai kalbėta?

– Naktis buvo pakankamai rami. Visa diena ir vakaras buvo intensyvūs. Mes vis ieškojome galimybių, kaip išplėsti koaliciją. Dėjome visas pastangas ir ieškojome visokiausių sprendimo būdų, kad mums nereiktų teikti „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatės (Aušros Ručienės – red.) į mero postą, nes visi jautėmės tikrai prastai. Kai kurie mūsų frakcijos atstovai ant koalicinės sutarties dėjo parašus su prierašais. Ne paslaptis, kad koalicijos išplėtimo klausimas buvo siejamas ir su Vilniaus reikalais. Mes, Kauno lyderiai, buvome pasiekę tam tokius susitarimus ir galvojome, kad tai įmanoma realizuoti. Mes norėjome sumažinti „Tvarkos ir teisingumo“ apetitą į koaliciją ateinant naujam partneriui – Darbo partijai. Tačiau tokiam sprendimui nepritarė Tėvynės sąjungos frakcija. Kaip mes matėme, tai buvo didelė staigmena ir jų lyderiui, kuris pareiškė, kad tada nekels savo kandidatūros į vicemero postą. Tai mus labai nustebino, tai buvo netikėta. Mes galvojome, kad galime Kaune turėti ir kitokį variantą. Andrius Kupčinskas turėjo visas galimybes vėl būti meru. Bet jų frakcija tokiam žingsniui nepritarė ir tai yra jų pasirinkimas.

– Ar Jums buvo nepriimtina partija „Tvarka ir teisingumas“, ar pačios A.Ručienės kandidatūra?

– Nuo pat rinkimų mes, kaip ir derėjo, laikėmės labai santūriai. Laikėmės su buvusiais „Sėkmės koalicijos“ partneriais išvien. Nerodėme didelės iniciatyvos ir nebandėme kažko keisti. Labai ilgą laiką priešinomės „Tvarkos ir teisingumo“ atstovų prisijungimui. Galų gale buvo toks žingsnis žengtas. Dėl to jautėmės prastai ir ieškojome galimybių, kad šiandien nebūtų teikiama „Tvarkos ir teisingumo“ partijos kandidatūra. Vakar Tėvynės sąjungai nepritarus mūsų siūlymams, mums nebeliko nieko kito, kaip ieškoti alternatyvų. Taip ir gavosi.

– Kur yra Jūsų sėkmės paslaptis? Juk tik tris mandatus iškovojusi partija gavo patį įtakingiausią mero postą.

– Esu išrinktas jau trečią kadenciją. Kai buvau išrinktas pirmą kartą, netgi nedrįsau kelti savo kandidatūros į komiteto pirmininko poziciją. Tiesiog norėjau su viskuo susipažinti ir įgauti patirties. Antrą kadenciją rinkimų rezultatai susidėliojo taip, kad dešiniųjų koaliciją galėjome suformuoti labai nesunkiai. Dirbdamas vicemeru įgavau patirties ir dabar viskas bus kaip ir logiška tąsa. Nors dar prieš 24 valandas apie tai net negalvojau.

– Ar nesijaučiate išdavęs koalicijos partnerių?

– Aš galvoju, kad tai buvo mūsų – liberalų sąjūdžio – kolegialus sprendimas. Geriau jau buvo jį žengti vakar, negu kad paskui visą laiką prastai jaustis ir būtų tais, kurie iškėlė ir patvirtino „Tvarkos ir teisingumo“ atstovą į Kauno miesto merus.

– Sakykite, ar Jums nepatiko pati „Tvarkos ir teisingumo“ partija, ar jos kandidatė į merus?

– Ir tas, ir tas. Kuo neįtiko? Na, mūsų laikysena šitos partijos atžvilgiu visada buvo gana santūri. Šiuo atveju buvo lygiai taip pat. Apie konkrečią asmenybę dabar kalbėti nesinorėtų.

– Valdančiąją koaliciją sudarys net 6 politinės jėgos. Kaip dalinsitės postus?

– Dalis naujosios koalicijos atstovų nereiškia didelių pretenzijų į aukščiausius postus. Tai palengvins koalicijos sutvirtinimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min