Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 lapkričio 12d. 18:25

Naujasis policijos vadas Linas Pernavas: „Atėjau ne griauti, o kurti“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Naujasis policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Į darbą priėmus daugiau motyvuotų pareigūnų ir užtikrinus geresnes sąlygas dirbantiesiems, dalis policijos problemų išsispręstų savaime, sako naujasis generalinis komisaras Linas Pernavas interviu BNS.

– Kokie bus jūsų pirmieji darbai, ką ketinate keisti policijos sistemoje?

– Pirmas dalykas, ko turime siekti ir ką turime tobulinti – gyventojų saugumas. Galiu kalbėti jau ne kaip policijos generalinis komisaras, o kaip bendruomenės narys. Pirmas dalykas, ko mes visi norime – jei man kyla problema, aš turiu prisiskambinti policijai. Jei prisiskambinau – noriu, kad greit atvyktų, nesvarbu, koks policininkas, bet svarbu, kad sulaukčiau pagalbos. Jei atvyko – svarbu, kad tas įvykis būtų tiriamas nešališkai, objektyviai, greitai – nenorime, kad procedūros būtų ilgos, kad nukentėjęs nebūtų keliskart kviečiamas į policijos įstaigą, kad būtų tampomas. Svarbu, jei atvažiavo policininkas – visada ko noriu – kad policininkas ir atrodytų kaip policininkas tikrąja to žodžio prasme: gražus, tvarkingas, pasitempęs, su geru automobiliu. Suteikti gyventojų lūkesčius atitinkančias paslaugas – čia yra svarbiausia.

Svarbu, jei atvažiavo policininkas – visada ko noriu – kad policininkas ir atrodytų kaip policininkas tikrąja to žodžio prasme: gražus, tvarkingas, pasitempęs, su geru automobiliu.

Dėl pokyčių – jokiu būdu nedariau, nedarau ir nedarysiu pokyčių dėl pliusiuko, pokyčių dėl pokyčių. Jeigu mes matysime, kad kažkur pribrendo pokyčiai, jie bus atlikti. Šiuo metu vyksta kriminalinė policijos reforma, bet ji jau yra pradėta, todėl ji bus pabaigta.

– Kokias įvardintumėme tris didžiausias problemas, kurias šiuo metu patira policija?

– Aš įvardinčiau ne tris problemas, o tris pagrindinius tikslus, kurių mes siekiame: tai yra visuomenės saugumas. Antras dalykas – kova su korupcija: mes turime atsikratyti ir išsivalyti nuo tų žmonių, kurie yra atsitiktiniai mūsų gretose. Trečias dalykas – tų pradėtų darbų tęstinumas. Pabrėšiu – atėjau ne griauti, o kurti, ir turime tęsti tuos darbus. O jų yra daug.

– Kalbant apie kriminalinės policijos reformą, jūsų pirmtako Sauliaus Skvernelio patvirtintame reformos plane numatyta taikyti prioritetus tiriant nusikaltimus. Ar tai ir išliks? Buvo išsakoma priekaištų, kad skiriant visą dėmesį sunkiems nusikaltimams gali nukentėti smulkesnių nusikaltimų tyrimas.

– Norėčiau pabrėžti tokį dalyką – policininkai irgi yra žmonės: vienam žmogui, sakykime, tūkstantis litų yra didžiuliai pinigai, kitam galbūt visiškai nėra svarbi suma. Mes tikrai esame žmonės ir, nežiūrint visų prioritetų, mes tikrai atsižvelgsime į būtent tą situaciją, būtent tą žmogų, kuris yra nukentėjęs. Pernai buvo atliktos apklausos ir visi Lietuvos gyventojai vienu balsu pasakė, kad vienas iš svarbiausių dalykų, į ką turi policija atkreipti dėmesį, tai į tą nukentėjusįjį. Jei mes anksčiau savo „klientu“ vadindavome pažeidėją, tai dabar klientu vadiname tą nukentėjusįjį. Todėl mūsų tikslas – kad būtų dėmesys jam, net jei mes matome, kad tegu tai yra ir nedidelė suma, bet tai tikrai jam yra svarbu, tai mes to įvykio taip nepaliksime.

Jei mes anksčiau savo „klientu“ vadindavome pažeidėją, tai dabar klientu vadiname tą nukentėjusįjį.

– Ar reikalausite daugiau lėšų policijos sistemos finansavimui? Galbūt tai daryti dabar lengviau, nes dabartinis ministras yra buvęs generalinis komisaras, jūsų buvęs kolega? Ar reali tūkstančio eurų minimalaus pareigūnų atlyginimo siekiamybė?

– Dirbu dar tik antrą dieną, tad apie didelius žygius prisižadėti negaliu. Jei kalbėtumėme, ar mums reikalingas finansavimas – be abejo, kuris nenorės didesnio atlyginimo. Bet reikia būti iš tikrųjų protingiems – negalime pasakyti, jei šiandien mūsų atlyginimas yra apie 1300 litų, ir mes nuo rytdienos padarysime tūkstantį eurų. Turi būti protingai atsižvelgta į tai, ką gali padaryti pati policija, ką gali valstybė. Bet kokiu atveju, į kiekvieną dalyką reikia reaguoti normaliai.

– Išlieka ir korupcijos policijos įstaigose problema. Ar jus tenkina dabartinis policijos imuniteto tarnybos darbas, o gal jį ketinate stiprinti?

– Imuniteto tarnyba tikrai yra, ji veikia gerai ir ji liks. Bet aš tikrai nenoriu išskirti policijos ar Vidaus reikalų minsiterijos ir pasakyti, kad esame labiausiai korumpuoti ir tikrai niekur daugiau to nėra. Problema yra tūkstantį metų ir pasakyti, kad mes kažkuo išsiskiriame, tikrai negalime. Tačiau noriu pabrėžti, kad korupcija, girtų vairavimas tikrai nebus toleruojami, tie įvykiai bus nuolat matomi, viešinami ir tiems žmonėms kelio pas mus atgal nebus, likti jie negalės.

O kad jūs matote daug įvykių – tai mes tai ir darome, mūsų tikslas ir yra tai paviešinti: jeigu mes nedirbsime, neturėsime tų imuniteto padalinių, tai neturėsime ir tų skaičių, apie kuriuos kalbame. Tai lyg ir bus gražu. Bet klausimas – ar tikrai bus gražu? Tai šiandien mes rodome tuos skaičius, mes valomės. Be abejo, reikia tęsti tą darbą, kuris yra pradėtas: yra tikrai ne viena ir ne dešimtis bylų, kur parodo jų darbą. Tai aš galiu garantuoti, kad jie mano šimtaprocentinį palaikymą tikrai turės.

– S.Skvernelis buvo užsiminęs ir apie galimas prevencines priemones prieš pareigūnų girtavimą dar juos priimant į darbą, juos tikrinant. Ar priimant naujus žmones į policiją neketinama kelti kartelės?

– Vienas iš mūsų prioritetų – policijos mokyklos tolesnis vystymasis. Ir mūsų tikslas yra, kad tie žmonės būtų tinkamai atrinkti, tinkamai apmokyti, kad ateitų profesionalus, motyvuotas pareigūnas. Kai tai bus išspręsta, matyt, daug problemų atkris savaime. Kalbant apie situaciją apskritai, reikia suprasti, kad tie policininkai neatėjo iš kažkur, neatėjo iš mėnulio – jie yra mūsų visuomenės, bendruomenės nariai. Tai galbūt aš galvočiau, kad mums visiems reikia susimąstyti, ar pas mus pačius nėra kažkokių problemų, dėl ko iš tikrųjų yra tokia situacija. Manau, kad tinkamai atrinkus, tinkamai apmokius profesionalų, motyvuotą pareigūną, suteikus jam geras darbo sąlygas, dalis problemų atkristų savaime.

Reikia suprasti, kad tie policininkai neatėjo iš kažkur, neatėjo iš mėnulio – jie yra mūsų visuomenės, bendruomenės nariai.

– Ar nemanote, kad dalis problemų kyla dėl to, kad policijos darbas šiuo metu neturi prestižo, ir dėl atlyginimų jis nėra toks patrauklus, kaip, tarkime, darbas privačioje saugos tarnyboje?

– Todėl ir kalbame, kad turi būti priimtas ir Valstybės tarnybos statutas, Policijos veiklos įstatymas. Be abejo, norime, kad policijos darbuotojas uždirbtų daugiau, kad jo profesija būtų vertinama, kad ji būtų prestižinė, garbinga. Jei tai bus pasiekta, mums dalies problemų spręsti nebeteks.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Statybininkę Tatjaną Lietuvos pareigūnai siuntė iš šalies, įforminę ją kaip gruziną Gochą

Verslas

Nerijaus Numavičiaus atstovas apie VSD rašte minimą „Vilniaus prekybą“: politikoje nedalyvavome nei tada, nei dabar

Verslas

Po sudaryto kartelio „Senukams“ Latvijoje pritaikytos apsaugos priemonės

Gyvenimas

Saulės vonios: pavojingiausios valandos ir kaip aprūpinti organizmą vitaminu D

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Aktualu

Seimo komitetui liudijęs buvęs premjeras G.Kirkilas: „Atsakiau į visus klausimus“

Aktualu

Europos krepšinio čempionatą Lietuvoje rėmę verslininkai pinigų neskaičiavo, bet juos suskaičiavusi specialistė liko nustebinta

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Yra abejonių dėl šiukšlių kiekio, ar netapsime jas importuojančia šalimi“

Dėl opiatų krizės JAV vis daugiau moterų atsiduria kalėjimuose

24sek

Geros žinios „Neptūnui“: Tomo Delininkaičio trauma nėra rimta

Kultūra

10 faktų apie pirmąją skaityklą po atviru dangumi „Vilnius skaito“

24sek

Kevinui Pangosui – milijoninis pasiūlymas iš Katalonijos

Gyvenimas

Maitinimas šalies ugdymo įstaigose: geriau tvarkosi tos, kurios gamina pačios

24sek

Kauno „Žalgiris“ jau turi pirmąjį pirkinį naujajam sezonui?

Pasaulis kišenėje

Kelionė į magiškų peizažų šalį – Gruziją: kokių suvenyrų parsivežti?

Aktualu

Dėl milijonus mokesčių mokėtojams kainuosiančios sutarties Vyriausybė sprendė slaptai

Vardai

Iglė ir T.Juodsnukis Barselonos metro stotyje uždainavo B.Adamso „Heaven“: paklausykite dueto

Mokslas.IT

Patvirtinta: jūros dugne aptiktas vienas didžiausių pasaulio lobių, vertas iki 14,5 mlrd. eurų

Sportas

Atgimstantis profesionalus boksas ir bušido jungia jėgas – turnyrą Kaune stebės šimto šalių žiūrovai

Verslas

Tarp pretendentų į Statybos inspekcijos vadovus – A.Vaitkunskienė, A.Mazuronis

Naujienos

Aktualu

Statybininkę Tatjaną Lietuvos pareigūnai siuntė iš šalies, įforminę ją kaip gruziną Gochą

Verslas

Nerijaus Numavičiaus atstovas apie VSD rašte minimą „Vilniaus prekybą“: politikoje nedalyvavome nei tada, nei dabar

Verslas

Po sudaryto kartelio „Senukams“ Latvijoje pritaikytos apsaugos priemonės

Gyvenimas

Saulės vonios: pavojingiausios valandos ir kaip aprūpinti organizmą vitaminu D

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Aktualu

Seimo komitetui liudijęs buvęs premjeras G.Kirkilas: „Atsakiau į visus klausimus“

Aktualu

Europos krepšinio čempionatą Lietuvoje rėmę verslininkai pinigų neskaičiavo, bet juos suskaičiavusi specialistė liko nustebinta

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Yra abejonių dėl šiukšlių kiekio, ar netapsime jas importuojančia šalimi“

Dėl opiatų krizės JAV vis daugiau moterų atsiduria kalėjimuose

24sek

Geros žinios „Neptūnui“: Tomo Delininkaičio trauma nėra rimta

Kultūra

10 faktų apie pirmąją skaityklą po atviru dangumi „Vilnius skaito“

24sek

Kevinui Pangosui – milijoninis pasiūlymas iš Katalonijos

Gyvenimas

Maitinimas šalies ugdymo įstaigose: geriau tvarkosi tos, kurios gamina pačios

24sek

Kauno „Žalgiris“ jau turi pirmąjį pirkinį naujajam sezonui?

Pasaulis kišenėje

Kelionė į magiškų peizažų šalį – Gruziją: kokių suvenyrų parsivežti?

Aktualu

Dėl milijonus mokesčių mokėtojams kainuosiančios sutarties Vyriausybė sprendė slaptai

Vardai

Iglė ir T.Juodsnukis Barselonos metro stotyje uždainavo B.Adamso „Heaven“: paklausykite dueto

Mokslas.IT

Patvirtinta: jūros dugne aptiktas vienas didžiausių pasaulio lobių, vertas iki 14,5 mlrd. eurų

Sportas

Atgimstantis profesionalus boksas ir bušido jungia jėgas – turnyrą Kaune stebės šimto šalių žiūrovai

Verslas

Tarp pretendentų į Statybos inspekcijos vadovus – A.Vaitkunskienė, A.Mazuronis

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Melga

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min