Tiesiogiai
2008-12-10 09:01

Naujasis premjeras A.Kubilius pirmojo vizito vyksta į Briuselį

Naujasis Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius trečiadienį ryte išvyksta pirmojo vizito į Briuselį, kur susitiks su Europos Komisijos pareigūnais bei dalyvaus ES lyderių susitikime.
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius / Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr.
Temos: 2 Premjeras Briuselis

Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, trečiadienį A.Kubilius susitiks su Europos Komisijos pirmininku Jose Manueliu Barroso, EK nare, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą, Dalia Grybauskaite, EK pirmininko pavaduotoju, atsakingu už įmones ir pramonę, Gunteriu Verheugenu bei dalyvaus Tarptautinės žmogaus teisių dienos minėjime Europos Parlamente.

Ketvirtadienį numatyti A.Kubiliaus susitikimai su Europos Parlamento pirmininku Hansu Gertu Potteringu, vyriausiuoju įgaliotiniu ES bendrajai užsienio ir saugumo politikai Javieru Solana bei Europos Komisijos nariu, atsakingu už ekonominę ir pinigų politiką, Joaquinu Almunia.

Premjeras taip pat dalyvaus Šiaurės ir Baltijos šalių premjerų susitikime, apsilankys Europos liaudies partijos viršūnių susitikime.

Pasak pranešimo spaudai, pokalbiuose su EK pareigūnais A.Kubilius domėsis, kokios galimybės padidinti ES finansinės paramos Lietuvai 2007–2013 metų paketą, ypač finansuojant energetikos projektus bei kitas svarbias ūkio sritis.

Ketvirtadienį ir penktadienį A.Kubilius su prezidentu Valdu Adamkumi dalyvaus Europos vadovų tarybos susitikime, kur bus aptarti energetikos, klimato kaitos, ekonomikos gaivinimo, finansų rinkų stabilumo išlaikymo, Lisabonos sutarties ratifikavimo, išorės santykių ir saugumo (Europos kaimynystės, Europos saugumo ir gynybos politikos), bendros žemės ūkio politikos klausimai.

Į Vilnių A.Kubilius grįš penktadienį vakare.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą