-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
03 24

Naujasis Žalgirio klinikos vadovas: gydytojai kartais pasijunta dievais, geriausiai tai „gydo“, deja, komplikacijos

Žalgirio klinika šiemet taps Santaros klinikų dalimi. Kaip sako jos vadovas, gydytojas burnos ir žandikaulių chirurgas Dalius Matkevičius, toks sujungimas negali būti nenaudingas, tačiau permainos kelia įtampų. Būti direktoriumi nebuvo jo siekiamybė, tikina chirurgas, teigdamas, kad dabar labiausiai norėtų kiek „sušildyti“ kolektyvą, o planas vadovauti esą sudėliotas iki vasaros. „Tada žiūrėsim“, – šypteli jis.
Dalius Matkevičius
Dalius Matkevičius / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Apie kylančias įtampas klinikos kolektyve, pacientus, sunkiausiems atvejams gydyti besirenkančius ne išblizgintas privačias įstaigas, o tą, kur sienos lupasi, bet gydytojai geriausi, pačių gydytojų pasijutimą dievais ir kuo tai „gydoma“, politines ambicijas ir dar daugybę dalykų ir susėdome pasikalbėti su Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėju, gydytoju veido, burnos ir žandikaulių chirurgu, laikinai vykdančiu direktoriaus funkcijas Daliumi Matkevičiumi.

Svarbiausios temos

  • Kiek kainuoja būti geru gydytoju?
  • Motyvuoja tai, kad čia ne verslas, o medicina.
  • Kur dingo žodis „atsiprašau“?
  • Kodėl kai kurie gydytojai „sudievėja“?
  • Noras sušildyti bendruomenę.
  • Ar čia gydomi tik kaliniai ir asocialai?
  • Pokyčiai susijungus su Santaros klinikomis.
  • Ambicijų gimtuosiuose Kaišiadoryse – nulis.

– Viename interviu sakėte, kad rinkdamasis studijuoti odontologiją kaip vieną iš pliusų matėte tai, jog esą odontologai dirba nuo 8 iki 17 val., neturi budėjimų, savaitgaliais yra laisvi. Tai kiek dabar valandų dirbate?

– Turbūt pagal Darbo kodeksą nelabai galiu atskleisti (juokiasi). Bet kad toji diena trunka 14 valandų, tai tikrai. Kartais trunka ir visą parą, bet čia tuomet, kai budi priėmimo skyriuje. Bet po to – tokia ta realybė, kad iš valdiško sektoriaus reikia keliauti į privatų.

Dalyvavome kovo 7 dieną Kontaktų mugėje, ten vyko ir apvalaus stalo diskusija, kurioje kalbėta, kad atlikti tyrimai ir jų rezultatai rodo, jog gydytojų atlyginimai yra padorūs, bet... Vis dar yra bet.

Geresnio sviesto ant duonos

– Gal vis dėlto ne tik jums, gydytojams, reikia to privataus sektoriaus, bet ir mums, pacientams? Juk tai tarsi papildoma galimybė patekti pas gerus specialistus, nelaukiant nesibaigiančioje eilėje?

– Ir taip, ir ne. Vienas aspektas yra tas, kad jeigu nori tobulėti, turi važiuot į gerus praktikinius kursus, tai darbas su lavonais. Ten gali pasitreniruoti tas operacines technikas, kurios tave domina, yra lektoriai, kurie nupiešia gaires, kaip operuoti. Ir vyksta tokia kaip treniruotė, ten gali saugiau, ramiai, be streso viską pasidaryti. Grįžęs tai gali pritaikyti, kas tau aktualu.

Tie kursai kainuoja įvairiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius