Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 26d. 14:02 , Atnaujinta: 2020 kovo 26d. 14:22

Panevėžio ligoninės vadovas A.Skorupskas: paskutinis mirusiojo testas koronaviruso nerodė

Arvydas Skorupskas
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Arvydas Skorupskas

Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas sakė, kad trečiadienį ligoninėje mirusio paciento, sirgusio koronavirusu, paskutinis testas koronaviruso organizme jau nerodė. 51 šios ligoninės medikas jau praėjo pirmąjį testavimo etapą – nė vieno iš jų testas nėra teigiamas. A.Skorupskas vylėsi, kad tokie pat rezultatai bus gauti ir po antrojo medikų testavimo. Jis taip pat paskelbė, kad Biržų meras Vytas Jareckas koronavirusu neapsikrėtė.

„Paskutinis testas, kuris buvo atliktas kovo 24 dieną, jau buvo neigiamas, bet, deja, to neužteko, kad išgelbėti mūsų pacientą“, – apie trečiadienį ligoninėje mirusį pacientą kalbėjo jis.

Trečiadienį buvo paskelbta, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kurioje buvo gydytas nuo kovo 12 d., nuo koronaviruso mirė žmogus. Mirusysis priklausė rizikos grupei. Liberalų sąjūdis savo paskyroje feisbuke paviešino mirusiojo tapatybę – tai ilgametis šios politinės jėgos atstovas Jonas Katinas.

Anot ligoninės direktoriaus, 40 minučių iki mirties pacientas buvo intensyviai reanimuojamas. A.Skorupskas prašė neuždavinėti klausimų apie kitas velionio ligas, simptomus, bet gerbti šeimos valią.

Anot ligoninės vadovo, Panevėžio ligoninėje gydomi 5 koronavirusu sergantys pacientai, dar 8 gydosi namuose.

Biržuose, anot jo, buvo fiksuota 10 atvejų, tačiau per paskutines dvi paras nebuvo gauta nė vieno teigiamo atsakymo.

„Tai leidžia daryti atsargią prielaidą, kad Biržų rajono židinys suvaldytas“, – pabrėžė jis.

Biržų mero Vyto Jarecko koronaviruso testo atsakymas neigiamas.

„Situacija rajone nėra labai įtempta kaip kituose miestuose“, – sakė jis. Koronaviruso atvejų nėra Kupiškyje, Pasvalyje.

Anot A.Skorupsko, Panevėžio ir kitų regionų verslo atstovai padeda sunkiu metu.

„Susitelkimas ir parama medikų bendruomenės jaučiama didžiulė. Gauname labai didelius kiekius pagalbos už ką esame labai dėkingi“, – sakė jis.

Dezinfekcinių medžiagų, anot jo, ligoninei netrūksta, nustatyti jų tiekimo grafikai.

„Pagrindinis klausimas, kaip užtikrinti kuo ilgiau neužsikrėtusius išlaikyti medikus, kad jie galėtų teikti pagalbą. Turime 51 karantinuotą darbuotoją, pirmojo testavimo rezultatai koronaviruso nerodė. Ruošiamės antrajam testavimui. Neturime duomenų, kad kas nors turėtų gripo ar koronavirusui būdingus simptomus“, – teigė jis.

Nuo kitos savaitės ligoninė planuoja testuoti visus medikus, dirbančius zonoje, kurioje guli infekuotieji. Vėliau planuojama testuoti apskritai visus medikus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min