2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 01 02

Nauji draudimai – karšto vyno su laipsniais Kalėdų miesteliuose nerasi su žiburiu

Iš karto po Naujųjų sutikimo įsigaliojo draudimas šventinių mugių metu pardavinėti stipresnius nei 7,5 proc. alkoholinius gėrimus. Karšto vyno tūrinė etilo alkoholio koncentracija įprastai – 8,5 proc., tad sostinės Kalėdų miesteliuose jo turėjo nelikti. Ar taip ir nutiko, o gal prekybininkai rado kūrybiškų būdų draudimą apeiti?
Karšto vyno prekyba
Karšto vyno prekyba / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Antrąją naujųjų metų dieną 15min žurnalistai apsilankė trijuose Kalėdų miesteliuose Vilniuje – prie Rotušės, Katedros aikštėje ir Lukiškių aikštėje – ir vyno su laipsniais niekur nerado.

Dviejuose Kalėdų miesteliuose dirbantis Deividas šiųmetine prekyba nesiskundė, tačiau pastebėjo, kad gyventojai, o ypač turistai iš Rytų, karšto vyno pasigenda.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Prekeivis Deividas Rotušės aikštėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Prekeivis Deividas Rotušės aikštėje

„Yra žmonių, turinčių nusiskundimų – atseit kainos per aukštos, bet bendrai pažiūrėjus, šiais metais žmonės perka daug labiau tiek alkoholį, [...] tiek maistą.

Bet kadangi nuo sausio 1 dienos įsigaliojo naujas įstatymas, lauko kavinėse prekiauti alkoholiu draudžiama, apyvartos smarkiai krito ir žmonės tuo nusivylę. Ypač rusakalbiai – ką aš pastebėjau. Jie net atgrasiai į tai žiūri“, – pasakojo jis ir darė prielaidą, kad be karšto vyno ir lankytojų mugėse mažės.

„Man asmeniškai nė šilta, nė šalta. Bet žiūrint iš kliento, iš verslo pusės, tai yra labai liūdna“, – situaciją apibūdino Deividas.

Jo prižiūrimame namelyje prie Rotušės puodelis nealkoholinio karšto vyno kainuoja 2,5 Eur.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karšto vyno prekyba
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karšto vyno prekyba

Namelyje prie Katedros, kuriame dirba Sonata, vyno gėrimas kiek brangesnis – 3 Eur.

„Dabar karšto vyno gėrimas pas mus, alkoholinio nebeturim“, – sakė ji ir dėl pokyčių apgailestavo.

Klausiama, kaip prisitaikė prie naujos tvarkos, ar naktį iš gruodžio 31-osios į sausio 1-ąją apkeitė puodus, Sonata tikino, kad to neprireikė: „12 valandą užsidarėm ir paskui [atsidarėm] su gėrimu.“

Šiųmetinė prekyba, anot jos, sekasi gerai: perka ir minėtą vyną, ir vaflius, ir žagarėlius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Prekeivės Katedros aikštėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Prekeivės Katedros aikštėje

Prekyba nesiskundė ir kitame namelyje dirbanti Margarita.

„Žmonės perka spurgytes, vyną“, – vardijo ji, o klausiama apie vyną patikino, kad alkoholinio neturi.

„Dabar prašo, bet jau nebegalime parduoti. Labai nori“, – teigė Margarita.

O jos žodžius patvirtino prie sostinės eglutės sutikta gyventoja. Kartu su kompanija moteris gurkšnojo arbatą, bet paklausta, ar gertų karštą vyną, jeigu tokio būtų, patikino, kad taip.

„Jeigu būtų, gerčiau. Karštą vyną – tikrai taip. Žinokit, mugėse, kai šitaip šalta, žmonėms išgerti taurę vyno nekenks. Tai yra geras dalykas“, – kalbėjo ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Gyventojai Katedros aikštėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Gyventojai Katedros aikštėje

Namelyje Lukiškių aikštėje vyno su laipsniais taip pat nėra – čia dirbantis vyras patikino, kad turi tik nealkoholinio.

Nuo sausio įsigaliojusiais draudimais prekiauti alkoholiniais gėrimais nestacionariuose statiniuose, paviljonuose ne kartą piktinosi Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Reaguodamas į Seimo narių sprendimą vidury baltos dienos parlamento rūmuose pakelti šampano taurę, meras pareiškė negalintis pakęsti dviveidiškumo.

„Tiesiog apgailėtina, kai tie patys Seimo nariai uždraudžia karštą vyną prie Kalėdų eglutės ar alaus bokalą vasaros lauko kavinėje, o sau taiko kitokius standartus.

Mieli Seimo nariai, gerkit, negerkit, darykit ką norit. Bet nebūkit veidmainiai. Todėl karšto vyno taurę viešai, Vilniaus centre, kol galiu, paskutinę savaitę iki jūsų nustatyto kvailo draudimo pradžios, keliu už Seimo sveiko proto ir moralumo likučius“, – gruodžio 21-ąją feisbuke komentavo jis.

R.Šimašius paragino panaikinti „kvailus draudimus“: „Nebelaikykite situacijos įkaitais vasaros lauko kavines planuojančių verslininkų, kad jie pagaliau žinotų, ar dalyvauti konkursuose ir kokioms veikimo sąlygoms ruoštis, ir viešai pakelkite už tai taurę putojančio vyno!“

Savo ruožtu Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas išreiškė viltį, kad nauja prekybos alkoholiu tvarka turės teigiamos įtakos jo prieinamumo mažinimui, mažės ir su alkoholio prekyba susijusių pažeidimų.

Kalėdų miesteliai sostinėje veiks iki sausio 7 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min